Tek Oturuşta Bitirebileceğiniz Tek Sezonluk 12 Dizi
Dizi

Tek Oturuşta Bitirebileceğiniz Tek Sezonluk 12 Dizi

Sinema filmi kadar kısa olmayan ancak Arka Sokaklar kadar da uzun sürmeyen güzel hikâyeler de var. Dizi dünyasında anlatmak istediğini tek sezonda verip izleyicileri oyalamayan yapımlar popülerleşiyor. 

Sizin için tek sezonluk diziler adına güzel bir liste hazırladık.

Sweet/Vicious

Sweet/Vicious, Jules ve Ophelia isimli iki üniversite öğrencisinin hikâyesini anlatıyor. Bu iki genç kız, birer kanunsuz adelet savaşçısı olarak etraflarındaki cinsel tacizcileri cezalandırıyorlar. Sadece 10 bölüm süren dizi, Jennifer Kaytin Robinson tarafından oluşturuldu. Eğer 10 bölümlük dizi yetmez diyorsanız, Robinson hikâyeyi bir çizgi roman olarak devam ettirmiş. Ona da buradan ulaşabilirsiniz.

Freaks and Geeks

Başrollerinde James Franco ve Seth Rogen gibi jönleri bulunduran Freaks and Geeks dizisi, ucubelerle arkadaş olan Lindsay Weir'in ve onun ineklerle arkadaş olan erkek kardeşi Sam'in hikâyesini anlatıyor. Dizinin 18 bölüm olması planlanıyordu ancak 12. bölümde iptal edildi. Freaks and Geeks, şu anda dünyanın en iyi tek sezonluk dizilerinden birisi kabul ediliyor.

Sunset Strip

Studio 60 on the Sunset Strip fragman:

 

Studio 60 on the Sunset Strip, kurgusal bir komedi çizgi dizisinin arkasındaki ekibin başından geçen olayları anlatıyor. Dizi iyi eleştiriler almasına rağmen 22 bölümden sonra iptal edildi.

Whiskey Cavalier, FBI ajanı Will Chase'in CIA operatörü Frankie Townbridge ile çapraz ajans bir görevde birlikte çalışmaları için atanması ile beraberinde gerçekleşen olayları anlatıyor. Dizi daha yeniydi ancak 13 bölümden sonra iptal edildi. Dizinin hayranları hâlâ bir umut dizinin devam etmesini istiyor.

My So-Called Life

My So-Called Life, 15 yaşında bir kızın okul, erkekler, aile ve arkadaş problemlerini anlatıyor.Dizinin en güzel yanlarından biri de genç Jared Leto'yu izlememiz. Dizi eleştirmenler tarafından oldukça olumlu not alsa da 19 bölümden sonra iptal edildi.

​Undeclared

Undeclared, Freaks and Geeks'in devamı niteliğinde bir dizi. Dizi, bir grup üniversite öğrencisinin başlarına gelen ilginç ve komik olayları anlatıyor. Gelen güzel eleştirilere rağmen dizi, henüz 17. bölümdeyken iptal edildi.

flashforward

Flashforward, dünyadaki herkesin neden aynı anda bayıldığını ve gelecekten kısa vizyonlar gördüklerini bulmaya çalışan bir grubun hikâyesini anlatıyor. Dizi 22 bölümden sonra iptal edildi ve sizi şimdiden uyarıyoruz: Dizinin sonu çok heyecanlı bitiyor. Ayrıca eğer Lost hayranıysanız bu dizide sevdiğiniz tanıdık yüzler görmeniz mümkün ve tam size göre.

secret circle

​​

Aynı isimli kitaptan esinlenilmiş The Secret Cirle dizisi, Change Harbor'a taşındıktan sonra kendisinin bir cadı olduğunu keşfeden Cassie Blake'in hikâyesini anlatıyor. Cassie, ardından hızlıca bölgede bulunan bir cadılar meclisine katılıyor. Dizi 22 bölümden sonra iptal edildi.

constantine

DC çizgi roman evreninden esinlenilen Constantine karakteri, İngiliz bir şeytan çıkarıcı ve doğa üstü olayları araştıran bir dedektif ile bir araya geliyor. Dizi 13 bölümden sonra iptal edildi. Ayrıca eğer Assassin's Creed IV: Black Flag'i oynadıysanız, dizinin ana karakterini canlandıran Matt Ryan'ın sesi ve kendisi size bir yerlerden tanıdık gelebilir :)
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top