110. Yıla Özel Olarak Üretilen 1600 Beygir Gücündeki Canavar: Bugatti Centodieci
Makale

110. Yıla Özel Olarak Üretilen 1600 Beygir Gücündeki Canavar: Bugatti Centodieci

Geçtiğimiz aylarda önce fuarlarda boy göstererek dikkat çeken, ardından yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo'nun satın almasıyla gündeme gelen La Voiture Noire'yı tanıtan Bugatti, adeta bu aracı unutturacak yeni bir aracın tanıtımını gerçekleştirdi. Lüks spor otomobil denince akla ilk gelen markalardan biri olan Fransız üretici, Kaliforniya'daki geleneksel Pebble Beach etkinliğinde gövde gösterisi yaptı.

1909 yılında kurulan dev şirket, tarihinde birçok yüksek performanslı otomobil üretmiş olsa da son dönemde ürettiği otomobillerle adeta piyasanın yıldızı hâline geldi. 110. yılı için İtalyanca'da 110 anlamına gelen "Centodieci" isimli bir otomobil geliştiren Bugatti, kurucusu Ettore Bugatti'nin 1991 yılında 110. yaşını kutlamak için üretilen EB110'dan da esintiler taşıyor.

Bugatti Centodieci

1.500 beygir gücündeki 8,0 litrelik W16 motordan güç alan Bugatti Chiron'un üzerinde iyileştirmeler yapılarak hazırlanan Centodieci, 1.600 beygir gücünü sürücüsünün emrine veriyor. 0'dan 100'e tam 2,4 saniye gibi kısa sürede çıkan yeni Bugatti'nin saatte 300 km hıza ulaşma süresi ise 13,1 saniye.

Bugatti Centodieci

Özel bir araç olması sebebiyle dünya üzerinde yalnızca 10 adet olacak Bugatti Centodieci, tahmini olarak 8 milyon euroluk bir satış fiyatıyla piyasaya sürülecek. Daha önceki özel seri Bugatti araçlarında olduğu gibi hızla tükenmesi beklenen aracı, tıpkı La Voiture Noire'da olduğu gibi ünlü simalarla birlikte görebiliriz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top