2011'de Xbox'a Özel Çıkan Gears Of War 3'ün PS3'teki Oynanış Videosu Ortaya Çıktı
Makale

2011'de Xbox'a Özel Çıkan Gears Of War 3'ün PS3'teki Oynanış Videosu Ortaya Çıktı

Bugün yayınlanan 8 saatlik kapsamlı video, temel olarak Xbox donanımına özel çıkan oyunun Sony’nin PlayStation 3'ü aracılığıyla da oynanabileceğini ortaya koyuyor. Gears of War 3'ün PS3’te görüldüğü videonun tarihi 19 Mayıs 2011’e dayanıyor. Bu tarih, muhtemelen yazılım devi Microsoft’un yayın haklarını almasından öncesine işaret ediyor.   

Tabii ki oyun, o dönem tam olarak bitmediğinden iyi performans sergilemiyor. Xbox 360, Xbox One ve Xbox One X ile karşılaştırıldığında oyun son derece tutarsız ve hatalı olmasının yanında ekranda çok fazla takılma sorunuyla karşımıza çıkıyor.  

2 spesifik durum dışında aslında her şey olması gerektiği gibi diyebiliriz. YouTuber Proto, bunlardan birinin kaçınılmaz bir RSX sorunundan kaynaklı olduğunu ifade ediyor. Normalde bu sorunun belli bir kontrol noktasının geçilmesiyle çözülebileceğini belirten YouTuber, bu noktanınsa bozuk olduğunu ifade ediyor. Sonuç olarak bu durum oyunu oynanamayacak hâle getiriyor. 

Diğer bir sorunsa final kısmında bulunan karakterin komutları alma esnasında takılması diyebiliriz. Durum böyle olunca bu seviyeyi bitirmeniz imkânsız hâle geliyor. Bu, Gears of War serisinin Xbox markasıyla uyumlu olmasının ne kadar doğru olduğunu gösteren bir tablo ortaya koyuyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top