30-31 Mayıs Tarihlerinde Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek Mi?
Makale

30-31 Mayıs Tarihlerinde Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek Mi?

Bugünkü kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkemizin yavaş yavaş normale döneceğine işaret eden yeni kararları açıkladı. Erdoğan, ayrıca sokağa çıkma yasağıyla ilgili önemli açıklamalarda da bulundu ve 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma yasağının artık 18 yaş altına uygulanacağını belirtti.

Açıklamalar ve bayram nedeniyle uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağının ardından insanlar, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarının da devam edip etmeyeceğini merak etmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarında bu konuya da değindi.

sokağa çıkma yasağı

Toplantı sonrası açıklama yapan Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında şehirler arası seyahat yasağının 1 Haziran’da sona ereceğini ancak 15 ilde sokağa çıkma yasağının bu hafta sonu da devam edeceğini açıkladı. Bununla birlikte Erdoğan, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilerin sokağa çıkabilecekleri günleri ve saatleri de belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından sonra İçişleri Bakanlığı, 30 - 31 Mayıs tarihlerinde uygulanacak hafta sonu sokağa çıkma yasağıyla ilgili bir genelge yayınladı. Bakanlık, büyükşehir statüsündeki 14 il ve Zonguldak’ta bu hafta sokağa çıkma yasağının uygulanacağını belirtti. Genelgede yer alan diğer maddeler şu şekilde:
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top