4K Çözünürlük Ve 3 Farklı Ekran Boyutu Sunan Redmi Smart TV X Duyuruldu
Makale

4K Çözünürlük Ve 3 Farklı Ekran Boyutu Sunan Redmi Smart TV X Duyuruldu

Xiaomi'nin alt markası olarak ticari yaşamını sürdürürken Redmi, son dönemlerin popüler teknoloji üreticilerinden bir tanesi. Şirket, akıllı telefonlarının yanı sıra diğer tüketici elektroniği ürünleriyle de ön plana çıkmaya devam edecek gibi görünüyor. Şimdi yeni bir etkinlik düzenleyen Redmi, uygun fiyatlı 5G telefonları 10X ve 10X Pro'nun yanı sıra yeni televizyonu "Smart TV X"i de resmen duyurdu.

Redmi tarafından yapılan açıklamalara göre Smart TV X serisi üç farklı boyutta olacak. Bu boyutlar 50 inç, 55 inç ve 65 inç olarak karşımıza çıkıyor. Redmi'nin yeni akıllı televizyonları arasında sadece boyut farkı bulunurken diğer tüm özellikler birebir aynı olarak karşımıza çıkıyor. Dilerseniz hemen, Redmi'nin yeni akıllı televizyonlarının teknik özelliklerine derinlemesine bakalım.

Redmi Smart TV X

Redmi'nin yeni akıllı televizyonları 4K çözünürlük sunuyor. NTSC renk kodlama sisteminin yüzde 85'ine sahip olan televizyonlar, daha iyi bir deneyim sunabilmek için minimal boyutlarda çerçevelere sahip ve bu durum, televizyonların yüzde 97 ekran gövde oranına sahip olmasını sağlıyor. Ayrıca Redmi, yeni akıllı televizyonunun daha şık görünebilmesi metal çerçeveler kullanmayı tercih etmiş.

Akıllı televizyonların üzerinde en fazla durulan özelliklerinden bir tanesi de ses sistemi. 4 adet 12.5 wattlık hoparlörlere sahip olan televizyonlar, subwoofer, Dolby Audio ve DTS-HD gibi üstün ses teknolojileri sunuyor. Ayrıca Redmi Smart TV X serisi 60 Hz akıllı hareket dengeleme teknolojisine (MEMC) sahip.

Redmi Smart TV X

Redmi tarafından yapılan açıklamalara göre Smart TV X modelleri 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahip. Ayrıca bu akıllı televizyonlar, sesle kontrol sağlamak için birkaç adet mikrofona da sahip. Dilerseniz şimdi de Redmi'nin yeni akıllı televizyonlarının fiyatlarına yakından bakalım.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top