TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlAlkali Suyun Tam Bir Saçmalık Olduğunu Gösteren 7 Bilimsel Kanıt

11/09/2019
122


Şişelenmiş su endüstrisi 1977’den beri her yıl büyüyor. Bu pazarın toplam hacmi neredeyse yıllık 20 milyar doları buldu. Piyasada pek çok farklı çeşit şişelenmiş su var. Bu türlerin en yenilerinden bir tanesi de alkali sular. 

Öncelikle kimya bilgilerimizi tazeleyelim. Alkali demek, pH değeri bazik seviyede olan demektir. pH ismindeki H, hidrojeni temsil eder. Hidrojen yoğunluğuna göre maddeler asidik ya da bazik olur. Saf su, 1 adet H+ ve 1 adet de OH- barındırdığı için nötr’dür, değeri 7’dir, denge noktasıdır. 7’nin altında asitler yer alır, üstünde de bazlar. 

Alkalin su bazik özellikli sudur. Bunun için de suya çeşitli materyaller katılır. Böbreklerin de çok hoşlandığı bir su değildir ancak bilime göre alkali suyun saçmalık olmasının başka yedi nedeni daha var. 

su

su

Alkali su son dönemde popüler hale gelmiş olsa da bazı minerallerin daha fazla alınmasını sağlamak dışında bir işleve sahip değildir. Bu suyun iddia edilen faydaları bir endüstrinin reklamından ibarettir. Özellikle de doktorlar böyle düşünür.Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış