Amazon Games’in İlk Oyunu Crucible, Tamamen Ücretsiz Şekilde Yayınlandı
Makale

Amazon Games’in İlk Oyunu Crucible, Tamamen Ücretsiz Şekilde Yayınlandı

Bu ayın başlarında Amazon Games’in oynaması ücretsiz olarak oyunculara sunacağı Crucible adlı oyunu duyurduğunu sizlere aktarmıştık. İşte Relentless Studios tarafından geliştirilen ve Amazon Games tarafından yayınlanan oyun, PC platformları için bugün çıktı.

Crucible, 2012 yılından beri faaliyette olan Amazon Games Studios’un ilk büyük bütçeli oyunu konumunda bulunuyor. Arkasında Amazon gibi büyük bir şirketin bulunması, stüdyonun Xbox Game Studios ve PlayStation Studios’un elinden çıkan oyunlarla karşılaştırılmasına sebep olacak.

Oyun; tıpkı Fortnite, Apex: Legends ve Call of Duty: Warzone gibi oynaması ücretsiz iş modelini benimsiyor ki bir oyuncu kitlesi oluşturabilmek ve tempo kazanmak için bunun ideal bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda her biri kendine has özelliklere sahip 10 karakter bulunuyor ve seviye atladıkça yükseltmeleri açabiliyorsunuz.

Oyunun, oyuncuların ilgisini cezbedip cezbedemeyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz ancak Amazon’un oyun endüstrisinde gelebileceği noktayı da hafife almamak gerekiyor. Dünya genelindeki en popüler yayın platformu olan Twitch’in sahibi olan Amazon’un Google Stadia ve Project xCloud’a rakip olacak bir proje üzerinde çalıştığı da iddia ediliyor.

crucible

Şu an için Türkçe dil desteği bulunmayan Curcible’ın Steam sayfasına buradan ulaşabilir ve oyunu indirebilirsiniz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top