TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlAMD'nin 16 Çekirdekli Ryzen 9 3950X İşlemcisi Reddit'te Görüldü

17/09/2019
222


Gizemli bir Rus Reddit kullanıcısı, AMD’nin yakında satışa sunulacak olan 16 çekirdekli işlemcisi Ryzen 9 3950X olduğu iddia edilen bir fotoğraf yayınlandı.

Ryzen 9 3950X yılın en çok beklenen işlemcilerden biri olarak belirtiliyor. Haziran ayında yapılan araştırmalara göre Ryzen 9 3950X, eylül ayında satışa sunulacak.

ryzen

Digitec Galaxus AG, AMD’nin yeni Ryzen işlemcilerinin 30 Eylül’de piyasaya sürüleceğini açıkladıktan sonra, resmi sitesinden bu açıklamayı kaldırdı ve ayrıntıların daha sonra açıklanacağını duyurdu. Yaptığı duyuruyu kaldırmasına rağmen bu haberin yine de doğru olma ihtimali oldukça yüksek. Çünkü Digitec, AMD’nin Batı Avrupa’daki tek temsilcisi olarak yer alıyor.

amd

AMD bu sene oldukça fazla 7 nanometrelik çip üretmeyi planladığı için, üretim ortağı olan TSMC de oldukça fazla mesai yapmak zorunda kalacak. Yeni çıkacak işlemci için stokları doldurmayı hedefleyen AMD, işlemcisini satışa sunmadan önce, erişebildikleri en verimli üretim oranlarına ulaşmaya çalışıyor. Piyasaya sürüldüğü gibi satış rekorları kırması beklenen yeni işlemcinin, pazardaki ilk ve tek 16 çekirdekli işlemci olmasıyla beraber işlemci sektöründe çığır açacağı belirtiliyor.Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış