Apple, 6.1 Inçlik IPhone 12'nin Üretimine Temmuz Ayında Başlayabilir
Makale

Apple, 6.1 Inçlik IPhone 12'nin Üretimine Temmuz Ayında Başlayabilir

ABD’li teknoloji devi Apple'ın, önümüzdeki eylül ayında düzenleyeceği lansmanda, dört yeni iPhone modeli tanıtması bekleniyor. Bugün DigiTimes tarafından aktarılan bilgilere göre, 6.1 inçlik iPhone 12’nin seri üretimine temmuz ayında başlanabilir. Peki, Apple neden bu modelin üretimine daha erken paylaşmayı planlıyor. Elimizde bu soruya yönelik bazı cevaplar var.

Söylentiler, Samsung'un 5.4 inç, 6.1 inç iPhone 12 Pro ve 6.7 inç iPhone 12 Pro Max modelleri için OLED ekran tedarik edeceğini gösteriyor. Bu cihazların, Güney Koreli teknoloji devinin Y-OCTA ekran teknolojisi ile birlikte gelmesi bekleniyor. 

iPhone 12 serisi

Bilmeyenler için söz konusu teknoloji, dokunmatik sensörün ayrı bir dokunmatik katmana ihtiyaç duymadan doğrudan OLED panele yerleştirilmesini sağlıyor. Dolayısı ile montaj süreci daha hızlı ve kolay gerçekleştirilebilir.

BOE ve LG tarafından sağlanacak dokunmatik modüllerin ise uygun kalibrasyon ve montaj için zamana ihtiyacı olacak. Bu nedenle Apple, teslimat hedeflerini kaçırmamak için 6.1 inçlik iPhone 12 modelinin seri üretimine diğerlerinden daha erken başlamayı planlıyor. 

iPhone 12 Pro

6.1 inçlik versiyon, 5.4 inçlik modelin büyük kardeşi olacak. Her iki varyant da, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinin aksine paslanmaz çelik yerine alüminyum ve cam gövde ile birlikte gelecek. Öte yandan bu iki iPhone modelinin 120Hz ekran yenileme hızını desteklememesi bekleniyor. Önceki raporlar, yalnızca üst düzey iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max'in 120Hz OLED ekranlara sahip olacağı yönündeydi. Kısacası pürüzsüz bir ekran deneyimi isteyen kullanıcıların daha fazla ödeme yapması gerekecek.

Peki, Apple yeni amiral gemisi serisinde nasıl bir fiyatlandırma politikası benimseyecek? Dört farklı modelden oluşması beklenen iPhone 12 ailesinin 649 dolardan başlayacağı tahmin ediliyor. Elbette, bu ve diğer bilgilerin Apple tarafından onaylanmadığını hatırlatmış olalım. Dolayısıyla fiyat, özellik ve üretim konusundaki iddialar ileride değişkenlik gösterebilir. 
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top