Apple'ın Akıllı Gözlükleri Apple Glasses, Önümüzdeki Yıl Gelebilir
Makale

Apple'ın Akıllı Gözlükleri Apple Glasses, Önümüzdeki Yıl Gelebilir

Giyilebilir teknolojiler son yılların en gözde alanları arasında yer alıyor. Akıllı saatler, bileklikler, ayakkabılar derken sırada gözlükler yer alıyor. Apple da uzun süredir yeni akıllı gözlük üretmesi beklenen firmalar arasında bulunuyor.

Aslında akıllı gözlükler fikri çok da eski değil. Bu konsept uzun süredir çeşitli firmalar tarafından gündeme getiriliyor. Giyilebilir teknolojiler sektörünün önde gelen firmalarından Apple’ın da böyle bir ürün geliştirmesi kaçınılmaz olarak görülüyor.

apple glasses

İnanılmaz şıklar. 

Yakında size de göstereceğim” ifadelerini kullandı.

apple glasses

Daha önce Ming-Chi Kuo, Apple Glasses akıllı gözlüklerin 2022 yılında piyasaya çıkacağı tahmininde bulunmuştu. Jon Prosser ise yeni artırılmış gerçeklik gözlüklerinin gelecek yılın mart veya haziran ayında tanıtılacağını, 2022’de satışa çıkacağını söylüyor. 

Apple’ın yakın zamanda tanıttığı bazı cihazlarının piyasaya çıkışının birkaç ay süreceğini göz önüne alırsak, bu hiç de şaşırtıcı değil. Eylül 2014’de tanıtılan ilk Apple Watch, bir sonraki yılın nisan ayında piyasaya yer almıştı. HomePod da benzer bir yol izlemişti. AirPower da tanıtılmasına rağmen henüz piyasaya çıkmadı.

Söylentilere göre Apple iki farklı artırılmış gerçeklik cihazı üzerinde çalışıyor olabilir. Cihazların duyurusu ile çıkışı arasındaki süre ise uygulama geliştiricilere bu zaman zarfında yeni uygulamalar geliştirme şansı verecektir. Ayrıca bu sayede yeni cihazlar hakkında daha az ve daha kesinlikten uzak söylentiler duyacağız. Yeni artırılmış gerçeklik gözlükleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top