Arnold Schwarzenegger, Sağlıklı Yaşam İçin Kullandığı Protein Karışımının Tarifini Açıkladı
Makale

Arnold Schwarzenegger, Sağlıklı Yaşam İçin Kullandığı Protein Karışımının Tarifini Açıkladı

Arnold Schwarzenegger, birçok ünvanı bulunan yetenekli insanlar arasında yer alıyor. İlk olarak vücut geliştirme şampiyonalarında ünlü olan Schwarzenegger, rol aldığı sinema filmleriyle sinema efsaneleri arasına girdi ve geçtiğimiz yıllarda California Valisi olarak CV'sini garip ve ulaşılması zor bir hale getirdi. Schwarzenegger, birçok yeteneğinin yanında bir de kendi anlatımıyla bazı lezzetli karışımların da mucidi.

Schwarzenegger, Men’s Health dergisine verdiği röportajda sağlıklı yaşam için kullandığı karışımın tarifini anlattı. Ünlü oyuncu, sıradan malzemelerle oldukça şaşırtıcı bir karışımı ortaya çıkarmayı başarmış görünüyor. 

Arnold Schwarzenegger karışım

Schwarzenegger’in karışımında protein tozu, muz gibi malzemelerin yanında yumurta da bulunuyor. Ancak ünlü oyuncu yumurtayı kabuklarıyla beraber karışıma katıyor. Sağlıklı bir karışım için aslında yumurta kabukları oldukça mantıklı görünüyor. Çünkü yumurta kabuğu  florür, magnezyum ve selenyum gibi minerallerin yanında ciddi bir kalsiyum kaynağıdır. 

Ünlü oyuncu, karışımını günün farklı saatlerinde tükettiğini söylüyor. Schwarzenegger, karışımını gece tüketmek istediğinde için tekila veya Schnaps da ekliyormuş ve karışımın daha yumuşak versiyonunun egzersizlerin öncesi ve sonrasında rahatlıkla tüketilebileceğini belirtiyor. 

Arnold Schwarzenegger’ın oldukça sağlıklı görünen protein karışımının içinde 250 ml badem sütü, 60ml vişne suyu, 1 muz, 1 kaşık protein tozu ve kabuklarıyla beraber bir çiğ yumurta bulunuyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top