Askeri Kullanım İçin Geliştirilen Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu
Makale

Askeri Kullanım İçin Geliştirilen Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

Geçtiğimiz şubat ayında tanıtılan Samsung Galaxy S20 ailesi, sürpriz bir üye daha kazandı. Samsung tarafından kısa süre önce duyurulan Galaxy S20 Tactical Edition adındaki model, tamamen askeri kullanım için tasarlanmış özel bir telefon. Cihaz, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) standartlarına dayalı iki şifreleme katmanı ve askeri sınıf güvenliği sağlamak için özelleştirilmiş bir yazılım ile geliyor.

Çetin koşullarda dahi muazzam bir dayanıklılık vadeden Galaxy S20 Tactical Edition, gece görüş modu benzeri bazı gelişmiş özellikler de sunuyor. Söz konusu özellik, gece görüş sistemleri aktif hale getirildiği zaman ekranı otomatikman kapatıyor. Bunun dışında cihazda, hareket halindeyken görev planlaması ve raporları iletmek için DeX yazılımı da yer alıyor. 

Galaxy S20 Tactical Edition özellikler

İlk kez 2017 yılında tanıtılan DeX, kullanıcıların bir klavye, fare ve monitör bağlayarak akıllı telefonlarını bir bilgisayara dönüştürmelerini sağlıyor. 5G ve Wi-Fi 6 desteği ile taktik radyolara ve görev sistemlerine bağlanabilen Galaxy S20 Tactical Edition, tüm bu özelliklerden de anlayabileceğiniz üzere yalnızca Savunma Bakanlığı personeli ve hükümet çalışanları gibi üst düzey güvenliğe ihtiyaç duyan kişilere yönelik olarak geliştirilen bir cihaz.

Galaxy S20 Tactical Edition’da, 3200 x 1440 piksel çözünürlük ve 120Hz yenileme hızı sunan 6.2 inç Dinamik AMOLED ekran bulunuyor. Ön tarafta f/2.2 diyafram açıklığına sahip 10 megapiksellik bir selfie kamerasına ev sahipliği yapan telefon, arka bölümde ise 64 MP + 12 MP + 12 MP olmak üzere üçlü kamera kurulumu barındırıyor.

Galaxy S20 Tactical Edition özellikler

Gücünü Snapdragon 865 yonga setinden alan Galaxy S20 Tactical Edition, 12 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı (microSD kart ile 1 TB'a kadar genişletilebilir) ile geliyor.  Android 10 tabanlı One UI 2.0 yazılımını kullanan cihaz, süper hızlı şarjı destekleyen 4.000 mAh büyüklüğünde bir bataryadan besleniyor. 

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition, yetkili kurum ve kuruluşlar için 2020'nin üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak. Cihazın ne kadarlık fiyat etiketine sahip olduğu ise şimdilik belli değil. Telefonun teknik detaylarına aşağıdaki listeden göz atabilirsiniz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top