AVM'lerdeki Yoğunluğun Kontrolü Teknoloji Ile Sağlanacak
Makale

AVM'lerdeki Yoğunluğun Kontrolü Teknoloji Ile Sağlanacak

Covid-19 salgını sonrasında yapılan düzenlemelerle AVM ve süpermarketlerde her 10 metrekareye 1 kişi, mağazalarda ise her 8 metrekareye 1 kişi olacak şekilde müşterilerin kabulü sağlanıyor. Tavsiye edilen metrekare başına düşen insan yoğunluğunu belirlemek ve kontrol edebilmek, kapalı mekanlarda alan büyüdükçe güçleşiyor. Manuel çözümlerde ise hata payı yükseliyor.

Bu kapsamda, bir alandaki kişi sayısını anlık olarak takip edebilen, teknoloji şirketi Sensormatic'in sunduğu 'Yoğunluk Ölçüm Çözümü' ile gerçek zamanlı kişi analizi sağlanıyor. Teknoloji sayesinde mağaza, tesis ya da alan girişlerine konulan ekrana, içeriye kaç kişinin girebileceği, içeride kaç kişinin olduğu ve yaklaşık ne kadar süre bekleneceği bilgileri görsel olarak aktarılıyor.

AVM'lerin tuvaletlerinde, yemek alanlarında, mağaza girişinde, deneme kabin bölgesinde kullanılabilen bu teknoloji çözümü, aynı zamanda işletmelerin yemekhane, kantin, sosyal alan, asansör bekleme, servis bekleme gibi alanlarında da kullanılabilecek. Kapasite sınırı olan alandaki insan yoğunluğunun artması durumunda girişlerin kısıtlanması veya yoğunluğun azaltılması gibi önlemlerin alınmasına olanak tanıyan tak çalıştır özelliğe sahip bu teknoloji ile işletmeler, sahip oldukları alana göre kapasiteyi daha verimli şekilde kullanabilecek.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top