Bakan Fahrettin Koca'dan Sokağa Çıkma Yasağıyla İlgili Son Dakika Açıklaması
Makale

Bakan Fahrettin Koca'dan Sokağa Çıkma Yasağıyla İlgili Son Dakika Açıklaması

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, ülkemizde de etkilerini sürdürüyor. Salgın hastalığın yayılmasını önlemek adına alınan önlemler sonucunda dört günlük bir sokağa çıkma yasağına karar verilmiş; 65 yaş üstü ve 20 yaş altının sokağa çıkması yasaklanmıştı.

Ülkemizde istikrarlı bir şekilde düşüş gösteren koronavirüs, belirli alanlarda da hayatın normale dönmesine imkan sağladı. Normalleşme çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sokağa çıkma yasağına ilişkin de bir açıklama getirdi. Dört günlük sokağa çıkma yasağının bittiğini belirten Koca, kimlerin sokağa çıkabileceğini açıkladı.

Dahrettin Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada sokağa çıkma yasağının kalktığını belirtti. Yapılan açıklamada 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağının devam ettiğiyse şu sözlerle ifade edildi:

"GENÇ ARKADAŞLARIM, sokağa çıkma kısıtı bu gece kalktı. Maalesef bu uygulama siz 15-20 yaş grubunu, 65 yaş üstü büyüklerimizi, 14 yaş ve altı çocuklarımızı şimdilik içeremiyor. Sabırlı olmanızı, bize biraz daha zaman tanımanızı rica ediyorum. ÇOK SEVGİLER."

Sokağa çıkma yasağı

Dört gün süren sokağa çıkma yasağının 27 Mayıs saat 00.00 itibarıyla kalktığını duyuran Fahrettin Koca, açıklamalarında koronavirüs vakalarının görülmediği zamana dönmenin henüz mümkün olmadığından bahsetti. Tedbirli olmak gerektiğinin altını çizen Koca, "Evimizin kıymetini bilmeye yine devam etmeliyiz" ifadelerini kullandı.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top