Bayram Yoğunluğu Nedeniyle Üç Operatöre De Ulaşılamıyor, Üçü De Birbirini Suçluyor
Makale

Bayram Yoğunluğu Nedeniyle Üç Operatöre De Ulaşılamıyor, Üçü De Birbirini Suçluyor

Hepimizin bildiği üzere bugün Ramazan Bayramı'nın ilk gününde, sabah saatlerinden bu yana Türkiye'nin en büyük üç operatörü olan Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom'a ulaşılamıyor. Koronavirüs dolayısıyla uygulanan sokağa çıkma yasağında evlerinde kalmak zorunda kalan milyonlarca kullanıcı, bayramlaşmak için aradıkları yakınlarına sabah saatlerinden bu yana ulaşamıyor. Toplam 82,8 milyon abonesi bulunan bu üç operatör ise birbirini suçluyor.

Milyonlarca abonenin telefon aramaları kesilirken veya hiç arama yapılamazken, ev ve mobil internet servislerinde de büyük bir yavaşlama meydana gelmiş durumda. Bu konu ile alakalı sosyal medya hesaplarında bilgilendirmelerde bulunan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom ayrı ayrı birbirlerini suçladı.

Bu üç operatörden biri olan Vodafone, kendi Twitter hesabı üzerinden "Diğer operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir." açıklamasında bulundu. Aynı zamanda Turkcell de kendi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada diğer operatörleri suçladı.

Diğer operatörleri suçlayan Turckcell ise, "Turkcell'lilerin diğer Turkcell'li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmamaktadır. Şebekemizden diğer operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir." şeklinde açıklama yaptı. Bu iki operatörün ardından suçlamalara son olarak da Türk Telekom katıldı. Türk Telekom'da kendi Twitter adresi üzerinden yaptığı açıklama ile genel olarak Vodafone ve Turkcell ile aynı şeyi söyledi.

Türk Telekom, "Diğer operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır." ifadeleri ile bu suçlama trenine katılan son operatör oldu. 

Sorun üç operatörün de belirttiği gibi hiçbirinde değilse, kimde sorun var gerçekten bilemiyoruz. Her yaşanan doğal afette veya meydana gelen özel bir olayda bu üç operatöre de ulaşılamaması hepimizin deneyimlediği bir olay. Bu yapılan açıklamalar, bugün yaşanan altyapı sorunlarında da yine hiçbir operatörün sorumluluğu üstlenmeyeceğini kullanıcılarına göstermiş oluyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top