BBC, Netflix Party'e Rakip Olacak 'Together' Özelliğini Duyurdu
Makale

BBC, Netflix Party'e Rakip Olacak 'Together' Özelliğini Duyurdu

Koronavirüs salgını, çevrimiçi platformların geleneksel platformlara göre çok daha fazla öne çıkmasını sağladı. Rakipleri yeni yeni yükselmeye başlayan Netflix ise bu konuda en fazla dikkat çeken platformlar arasında bulunuyor. Bu nedenle olacak ki İngiltere merkezli yayın kuruluşu BBC, direkt Netflix'e olmasa da Netflix Party özelliğine rakip bir özellik duyurdu.

BBC Together adı verilen özellik sayesinde, BBC iPlayer, BBC Sounds, eğitim içerikleri yayınlayan Bitesize, BBC News ve BBC Sport üzerinden yayınlanan içerikler, tıpkı Netflix Party’de olduğu gibi aileniz ve arkadaşlarınızla farklı yerlerde olsanız bile eş zamanlı olarak internet üzerinden izleyebilmenize olanacak sağlıyor.

bbc

Yeni özellik, koronavirüs nedeniyle ailesinden, arkadaşlarından ayrı kalan kişilerin sevdikleriyle aynı anda aynı şeyi izlemelerini sağlayarak ortak duygular paylaşmalarına yardımcı oluyor. Söz konusu özellikte yayının kontrolü, başlayan kişinin elinde oluyor. Yayını başlatan kişi içeriğin ne zaman başlayıp duracağından, içeriği geri ya da ileri almaya kadar birçok kontrole sahip oluyor. 

bbc

Bu yeni özelliği, hemen şimdi BBC’nin deneysel teknolojilerinin bulunduğu bir test sitesi olan Taster üzerinden deneyebilirsiniz. BBC'nin Taster sitesi İngilizce olduğundan tüm okuyucularımız tarafından kullanılamayabilir ancak ilerleyen dönemde özelliğin kararlı haliyle Türkiye'de de kullanıma sunulmasını bekliyoruz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top