Bebek Yoda’nın Star Wars’tan Soğutacak Konsept Tasarımları Paylaşıldı
Makale

Bebek Yoda’nın Star Wars’tan Soğutacak Konsept Tasarımları Paylaşıldı

Birçok izleyici tarafından oldukça sevilen Disney’in The Mandalorian yapımı, özellikle bir karakteriyle tüm dünyanın kalbini kazandı. O karakter, tabii ki de her ekranda gözüktüğünde yüzümüzde bir gülümseme bırakan Bebek Yoda’nın ta kendisiydi. Bebek Yoda, tatlılığıyla izleyicilere ‘ekrana çıksa da görsek’ dedirtiyordu.

Ancak Disney+, bu hafta Disney Gallery: The Mandalorian’ın yeni bir bölümünü yayınladı. Dizinin yapım aşamasını anlatan mini belgeselin bu bölümünde dizinin yıldız ismi Bebek Yoda’nın oluşturulmasına da değinildi. Öyle ki Bebek Yoda, kendisini hiç de sevdirmeyecek bir görünüşe sahip olabilirmiş.

bebek yoda

Bebek Yoda’nın The Mandalorian için ilk çizimleri Disney tarafından yayınlandı. Dizinin yaratıcısı Jon Favreau bile Bebek Yoda’nın ilk konsept tasarımlarının fazlasıyla çirkin olduğunu söyledi. Yazıda gördüğünüz konsept tasarımlara bakarsanız Jon’un sözlerine hemen katılacaksınız.

bebek yoda

bebek yoda

Belgeselin bu haftaki bölümünde konuşan Jon, ellerinde pek çok Bebek Yoda çizimini olduğunu söyledi. Bu çizimlerden bazıları kendisine göre tatlıyken bazılarıysa fazlasıyla çirkindi. Bununla birlikte çizimler arasında bulunan birkaç çizim, Yoda’yı bile anımsatmıyordu.

bebek yoda

Dizide gördüğümüz Bebek Yoda’ysa Chris Alzmann tarafından çizildi. Belgeselin yeni bölümünde konuşmaya devam eden Jon, Chris’in çiziminde yer alan Bebek Yoda’yı fazlasıyla sevimli bulduklarını ve bu çizime ‘oldukça iyi’ dediklerini belirtti. Böylece dizide gördüğümüz Bebek Yoda ortaya çıkmış oldu.

Sekiz bölümlük ilk sezonuna geçtiğimiz aralık ayında son veren The Mandalorian, üçüncü sezonuyla bile karşımıza çıkacak. Dizinin bir sonraki sezonuysa önümüzdeki Ekim ayında bizlerle buluşacak. Star Wars evreninde ufak bir hikâyenin anlatıldığı The Mandalorian, iMDB üzerinde 8,7 ortalama puana sahip.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top