Bir Doktor, Pandemi Sırasında Sahilde Nasıl Güvenli Olunacağını Açıkladı
Makale

Bir Doktor, Pandemi Sırasında Sahilde Nasıl Güvenli Olunacağını Açıkladı

Küresel pandemi etkisini azaltsa da henüz tam olarak bitmiş değil. Alınan tedbirlerin uzun vadede başarılı sonuçlar vermesiyle yavaş yavaş toparlanmaya başlayan ülkeler turizm sezonunu da artık açabilmek istiyor. Ancak insanların kafasında sahillerde nasıl güvende olunabileceğine dair pek çok soru var. Konuyla ilgili çalışmalar yürüten bir doktor tam da bu soruların yanıtı olabilecek bazı açıklamalar yaptı.

Michigan Eyalet Üniversitesi’nden Claudia Finkelstein isimli hekim yayınladığı kısa bir makalede insanların koronavirüse karşı yaz aylarında ne tarz önlemler alması gerektiğini açıkladı. Ülkelerin sınırlarını açıp uçak seferlerini başlatmasının salgının bittiği anlamına gelmeyeceğini aktaran Finkelstein, semptom göstermeden de virüs taşıyıcısı olunabileceğini hatırlattı.

koronavirüs

Bağışıklığın nasıl kazanıldığıyla ilgili araştırmaların hâlâ sürdüğünü anlatan Finkelstein, virüse maruz kalma süresinin bulaşma riskini belirleyen yaşamsal faktör olduğunu söyledi. Süreç sonunda herkesin fazlasıyla sıkıldığını ve bu yüzden açık alanlara gitme fikrinin haklı olduğunu vurgulayan doktor sahilde mutlaka önlem almak gerektiğini belirtti.

Her ne kadar önlemler çoğaltılsa da mecbur kalmadıkça kalabalık yerlere girilmemesi konusunda uyaran Finkelstein, sahil ya da park gibi yerlere eğer yalnız gidilmeyecekse mümkünse karantina kurallarını uyguladığından emin olunan kişilerle vakit geçirilmesi gerektiğini de ekledi. Doktorun aktardıkları artık sıkılan insanlar için mecburi bir kaçış için önlemler olsa da sanıyoruz salgın tam olarak bitmeden bu tarz alanlarda fazla bulunmamak iyi bir seçenek olabilir.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top