Bir Reddit Kullanıcısı, The Walking Dead’in 'Ölümsüz Rick Grimes Teorisini' Açıkladı
Makale

Bir Reddit Kullanıcısı, The Walking Dead’in 'Ölümsüz Rick Grimes Teorisini' Açıkladı

Dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan dizi The Walking Dead’in başrolündeki isim Rick Grimes; iyi bir lider, iyi bir savaşçı ve iyi bir şerifti ancak bunların dışında Rick Grimes karakterinin ölümsüz olduğunu düşünenler de vardı.

8 sezon boyunca devam eden dizinin merkezinde zombi virüsü var. Salgının nedeninin asla ortaya çıkmamasıyla beraber dizi hayranlarına ters köşe yaparak aslında virüsün, insanların içinde hep var olduğunu ve uyandırılmayı beklediğini gösterdi.

the walking dead

Yıllar boyunca The Walking Dead hayranları, farklı farklı büyüleyici teoriler ortaya attı. Bunlar, tüm hikâyenin aslında yaşlı Carl Grimes tarafından anlatıldığından tutun, aslında olan biten her şeyin Rick’in zihninde gerçekleşen bir rüya olduğuna kadar uzanıyordu.

Hepsinin yanı sıra televizyonda potansiyel olarak hâlâ kanıtlanabilecek, en ilgi çekici teori; Rick Grimes’ın ölümsüz olduğu teorisiydi. Bu teori, The Walking Dead’in meşhur olduğundan beri gündemde. Reddit’te inexplorata adlı kullanıcının konu hakkındaki açıklaması, en popüler teorilerinden biri hâline geldi.

rick grimes

Rick’in zombi virüsüne karşı bağışığı olabileceğini öne süren çeşitli teoriler vardı fakat bunların hepsi çürütüldü. Ölümsüzlük teorisi, bundan birkaç adım daha ileride ve salgının kökenleriyle alakalı. Başlangıçta ne olduğu bilinmediği için virüsün insan yapımı olduğu varsayılan bu teoride, virüsün ölüleri geri getirmek için yapıldığı tahmin ediliyor.

Tabii evdeki hesap çarşıya uymayınca ölüler hayata birer 'akılsız et yiyen' olarak geri geldi. Teorinin ikinci kısmındaysa başarısız bir ölümsüzlük denemesinden sonra, bu virüsün aslında seçilmiş birkaç kişi üzerinde çalışabileceği söylendi. Rick Grimes’ın da seçilmiş kişiler arasında olduğunu söyleyen teori, 1. sezonda ölümcül bir şekilde vurulup hayata dönmesi ve yıllar sonra tekrar ölümle burun buruna gelip kurtulmasını bu konuda örnek olarak öne sürüyor.

Sonuçta bir teoriden ibaret olan bu varsayımın doğruluğu hakkında bir şey söyleyemeyiz. Hâlâ devam eden dizide ilerleyen zamanlarda belki de soru işaretlerimizin cevabını alabiliriz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top