Bir The Elder Scrolls Oyuncusu, Tam 616 Yıldır Hapis Yatıyor
Makale

Bir The Elder Scrolls Oyuncusu, Tam 616 Yıldır Hapis Yatıyor

Video oyun sektörünün köklü şirketlerinden bir tanesi olan Bethesda, uzun zamandır sektörün içerisinde ve bugüne kadar onlarca önemli oyunun altına imzasını attı. Bu oyunlardan bir tanesi de 1994 yılından beri hayatımızın içerisinde olan The Elder Scrolls. Aksiyon RPG türünde bir oyun olan The Elder Scrolls, oyunseverlerden gördüğü yoğun ilgiyle süreç içerisinde bir oyun serisi haline geldi.

Bethesda, The Elder Scrolls'u tüm detaylarıyla düşünerek geliştirdi. Dolayısıyla oyunseverler de bu oyunda attıkları her adımı düşünüyorlar. Eğer oyun içerisinde ceza verilmesi gereken bir durum meydana gelirse bu ceza, karakterin oyun içinde hapse girmesi şeklinde oluyor. Normal olarak bir oyunca hapse girerseniz, bir an önce çıkmak için çaba harcarsınız. Ancak bu haberimizde size, hapisten çıkmak istemeyen bir The Elder Scrolls oyuncusundan bahsedeceğiz.

The Elder Scrolls

Sizlere bahsedeceğimiz karakterin kim olduğu bilinmiyor. Twitter'daki popüler The Elder Scrolls hesaplarından bir tanesi olan "The Unofficial Elder Scrolls Pages" tarafından paylaşılan bir tweet, bir oyuncunun bu oyunda çok ilginç bir hobisinin olduğunu ifade ediyor. Bu hobi: Hapis yatmak. Hemde çok ama çok uzun süre hapis yatmak.

The Elder Scrolls

Konuyla ilgili yapılan açıklamalar ve paylaşılan görüntüler, bu oyuncunun oyundaki tam 225 bin 1 gününü The Elders Scrolls evreninde hapiste bekleyerek geçirdiğini gösteriyor. Hapiste geçen bu süre, tam 616 yıla denk geliyor. Üstelik tek tuhaflık 616 yılın hapiste geçmiş olması değil. Hapiste geçen süre içerisinde karakterin tüm yetenekleri de körelmiş ve karakter hiçbir şey yapamaz hale gelmiş durumda.

The Elder Scrolls

Oyuncunun oyun içinde çok uzun yıllar hapiste yatması diğer oyuncuları etkilemediğinden fark edilmemesi çok olası. Ancak yine de küçük bir hesaplama yapıldığında The Elder Scrolls evreninde yaşanan önemli olayların neredeyse hepsinin bu oyuncu hapisteyken meydana geldiğini söyleyebiliyoruz. Örneğin oyundaki Oblivion kapıları kapandığında ya da Mehrunes Dagon en büyük yenilgisini aldığında bu oyuncu hapiste yatmaya devam ediyordu.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top