Birbirinden Kaliteli 9 Amazon Prime Filmi
Makale

Birbirinden Kaliteli 9 Amazon Prime Filmi

Amazon Prime Video, her ne kadar 2016 yılında ülkemizde kullanıma sunulsa da Türk izleyiciler tarafından içeriklerine Netflix kadar ilgi duyuluyor. Sosyal medyada ölçülen tepkilere göre Amazon Prime Video servisi, Türkiye’de dünyadaki en büyük rakibi Netflix ile pek rekabete dahil olamadı diyebiliriz.

Ancak bu demek olmuyor ki Amazon Prime Video servisinden ulaşabileceğiniz film ve diziler izlemeye değer değil. Sizler için bu listemizde Netflix’in en büyük rakibi olan Amazon Prime Video'nun en iyi filmlerini listeledik. Lafı daha fazla dolandırmadan listemize geçelim.

amazon prime video filmleri

Hollywood hikayelerinin ve romantik komedilerinin arka planında neler yaşandığını merak ediyorsanız, Late Night tam olarak da bunu konu alıyor. Mindy Kaling isimli genç bir kadın, yazarlarının tamamının erkek olduğu bir talk show programına yazar olarak katılıyor. Bir kadının erkekler arasında çalışırken yaşadığı zorlukları eğlenceli ve biraz da duygusal bir yolla anlatan filmin başrolündeki Emma Thompson, bu duyguyu seyircilere çok iyi veriyor.

amazon prime video filmleri

Başrolünde fazla kilolu olan ve kilo verebilmek adına New York’ta bir maratona başlayan bir kadını canland Jillian Bell’in yer aldığı Brittany Runs a Marathon filmi, oldukça eğlenceli bir film. Ailenizle rahatlıkla izleyebileceğiniz bu filmde Brittany, hayattaki hem iyi hem de kötü şeyleri tadıyor ve film bunu komik bir biçimde seyirciye aktarıyor.

amazon prime video filmleri

Başrolünde 2019’a damga vuran The Marriage Story’den tanıdığımız Adam Driver bulunan The Report, 11 Eylül saldırısından sonra CIA’in insanlara nasıl işkence ettiğini anlatıyor. Adam Driver’ın rolü ise Dianne Feinstein’ın emriyle soruşturmaya öncülük etmek için görevlendirilen bir personel. Film bir biyografi filmi olduğu için olayların gerçeklerden esinlendiğini de belirtelim.

amazon prime video filmleri

Hollywood’un popüler aktörlerinden olan ve geçtiğimiz yıllarda YouTube’da yaptığı motivasyon konuşması videosu ‘Just do it’ ile internet kültüründe bir espri haline gelen Shia LaBeouf’un başrolünde yer aldığı Honey Boy filmi, bir aile travmasını olabilecek en üzücü bir şekilde ve şiirsel bir biçimde anlatıyor.

amazon prime video filmleri

Orijinali 1977 yılında çekilen ve kültleşmiş olan İtalyan filmi Suspiria’nın 2018’de yeniden çekilmiş hali, dindar bir Amerikalı kadın olan Susie’nin hayatını gözler önüne seriyor. 70’lerin sonunda Berlin’e gelen ve dans acentesine katılan Susie, ekibin lideri Madame Blanc ile karşılaştıktan sonra yeteneklerini keşfediyor ve bu yetenekleri bambaşka yerlere evriliyor.

amazon prime video filmleri

Başrolünde 2019’un en iyi filmi ödülünü kazanan Joker’e hayat veren Joaquin Phoenix’in bulunduğu You Were Never Really Here filmi, keşfedilmeyi bekleyen harika bir film. Filmde travmatik bir geçmişi bulunan savaş gazisinin, geceleri pazarlanan kadınları kurtarmasını ve bunu yapanları cezalandırmasını izliyoruz. İzlediğinizde psikolojinizde birkaç değişiklik fark edebilirsiniz.

amazon prime video filmleri

Aslında bir biyografi filmi olan ve tarihi gerçeklere dayanan The Lost City of Z filmi, bu yapısına göre sürükleyici bir macerayı anlatıyor diyebiliriz. Aynı isimli kitaptan esinlenilen filmde Charlie Hunnam’ı, Brezilya’ya Amazon’da kaybolan antik bir şehri bulması için gönderilen bir kaşif olarak izliyoruz. Yanında da Tom Holland ve Robert Pattinson gibi Hollywood’un dev isimleri bulunuyor.

amazon prime video filmleri

Başrolünde ünlü sitcom dizisi The Office’den tanıdığımız Steve Carell’in bulunduğu Beautiful Boy filminde David ve oğlu Nic Sheff’in kitap olarak çok satan hikayelerini izliyoruz. Filmin konusu, ailenin çocuğunun bağımlılığı yüzünden çöküşe geçen bir aile ve bu ailenin bu zorluklar karşısında hayatta kalmaya çalışmasını içeriyor.

amazon prime video filmleri

Filmde yıllarca saklandıktan sonra bir kadın, insanüstü yetenekleri keşfedildiğinde kaçmaya zorlanan bir kadının hikayesini izliyoruz. Ailesini terk ettikten yıllar sonra, saklanacağı tek yer yine ailesinin evidir. Filmin beğeni toplamasının en büyük sebeplerinden biri de bir bilim-kurgu filminde siyahi bir kadının yan rol değil, başrol oynaması oldu.

Böylelikle bir listenin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Oyunlar, bilim, genel teknoloji sorunlarını içeren, bu ve bunun gibi birçok faydalı içerik ve rehberden haberdar olmak için sitemizi takipte kalmayı ve düşüncelerinizi / önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın :)
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top