Bursa'da Son 75 Yılın Sıcaklık Rekoru Kırıldı
Makale

Bursa'da Son 75 Yılın Sıcaklık Rekoru Kırıldı

Bildiğiniz üzere perşembe gününden beri ülkemizde etkisini hissettiğimiz Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava akımları sonucu Türkiye’nin birçok bölgesinde önceki yıllara oranla daha sıcak bir hava gözlemleniyor. Bu durumun bir sonucu olarak ise hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 10-12 derece üzerinde seyrediyor. 

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından paylaşılan verilere göre cumartesi günü en yüksek sıcaklık değerinin 35 derece olarak ölçüldüğü Bursa ilimizde, bugün ise öğle saatlerinde en yüksek sıcaklık 38 derece olarak ölçüldü. Bunaltıcı havanın hâkim olduğu kentte yaşayan vatandaşların ise bu tarihi sıcaklık rekorundan pek memnun olduğu söylenemez. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava durumuna yönelik kayıt tutmaya başladığı 1929 yılından beri şehirde mayıs ayı sıcaklık rekorunun 26 Mayıs 1945 tarihinde 37 derece ile kırıldığı biliniyor. Bugün ise termometrelerin saat 13.30'da 38 dereceyi gösterdiği Bursa ilinde böylelikle yeni bir sıcaklık rekoru kırılmış oldu. Bununla beraber, kentteki nem oranı ise yüzde 51 olarak kaydedildi. Siz de Bursa ilimizde görülen bu rekor sıcaklık ve yaşamış olduğunuz şehirdeki durum hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. 
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top