Call Of Duty: Warzone'u Benzersiz Kılan 'Gulag' Sistemi, Call Of Duty: Mobile'a Da Geliyor
Makale

Call Of Duty: Warzone'u Benzersiz Kılan 'Gulag' Sistemi, Call Of Duty: Mobile'a Da Geliyor

Video oyun sektörünün önemli isimlerinden bir tanesi olan Activision, geçtiğimiz yıl heyecanla beklenen yeni oyunu Call of Duty: Modern Warfare'ı duyurdu. Gördüğü ilgiden fazlasıyla memnun kalan geliştirici ekip, oyunu piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra Call of Duty efsanesinin mobil sürümünü de oyunseverlerle buluşturdu. Ayrıca süreç içerisinde Call of Duty: Modern Warfare'ın hayatta kalma oyunu olan Call of Duty: Warzone da piyasaya sürüldü.

Call of Duty: Warzone, çoğu yönüyle geleneksel bir hayatta kalma oyunu. Ancak bu oyunu rakiplerinden benzersiz kılan bir özellik bulunuyor. Bu özellik, "Gulag" olarak isimlendiriliyor ve Call of Duty: Warzone'daki bu etkileyici özellik, kısa bir süre sonra Call of Duty: Mobile'a da gelecek.

Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Warzone'u diğer hayatta kalma oyunlarından ayıran bir özellik olan Gulag, oyunseverlere öldüklerinde ikinci şans veren bir sistem. Şöyle ki; normal koşullarda bir oyunda öldükten sonra her şey bitmiş olur. Ancak Gulag sayesinde oyunseverler, hayatta kalma modundaki ilk ölümlerinde Gulag'a gönderiliyorlar. Tüm oyuncular, ilk kez öldüklerinde Gulag'ı ziyaret ediyorlar.

Gulag bölgesinde bir araya gelen oyuncular, sıralı bir şekilde 1'e 1 karşılaşmalara giriyorlar. Bu karşılaşmanın kazananı ise maça geri dönüyor. Böylece basit bir hata yüzünden ölen oyuncular, maçı kazanmak için ikinci bir şans elde etmiş oluyor.

Call of Duty: Warzone

Geliştirici ekibin Call of Duty: Mobile için üzerinde çalıştığı Gulag sistemi, Warzone'a oranla biraz daha farklı olacak. Öyle ki oyuncular, Call of Duty: Mobile'ın Gulag sisteminde sadece bir haritaya sahip olacaklar. Yani Call of Duty: Warzone'daki varyantların tümü Call of Duty: Mobile'da yer almayacak. Ancak her şeye rağmen oyunseverler, Call of Duty: Mobile'da artık çok daha farklı bir deneyim yaşayacaklar.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top