Capcom, Haziran Ayında Resident Evil Ile İlgili Bir Duyuru Yapacak
Makale

Capcom, Haziran Ayında Resident Evil Ile İlgili Bir Duyuru Yapacak

Oyun dünyasının en büyük etkinliklerinden bir tanesi olan E3, koronavirüs salgını sebebiyle ertelenmişti ve organizasyonun düzenleyicileri, etkinliğin dijital ortamda gerçekleştirilmeyeceğini açıklamıştı. Bu da oyun şirketlerini kendi dijital etkinliklerini düzenlemeye itmişti.

İşte bu şirketlerden bir tanesi de Capcom oldu. Şirketin 10 Haziran tarihinde Resident Evil serisiyle ilgili bir açıklama yapacağı iddia edildi. The Gamer’da yer alan habere göre önümüzdeki ay, oyun serisiyle ilgili bir duyuru gerçekleştirilecek.

resident evil ambassador program

Resident Evil Ambassador Program isminde ücretsiz abonelikli bir hizmet bulunuyor. Bu hizmete üye olan kullanıcılarla oyun serisine ilişkin haberler paylaşılırken ayrıca kullanıcıların bu haberleri çeşitli sosyal medya kanallarında paylaşmalarına da izin veriliyor. İşte bu servisin kullanıcılarına “10 Haziran 2020’de bir Resident Evil duyurusu gerçekleştirilecek” mesajı gönderildi. Bunun haricinde herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Bu duyurunun kapsamının ne olduğu şu an için bilinmiyor ve çeşitli teoriler bulunuyor. Bu teorilerden bir tanesi, önümüzdeki sene çıkacağı iddia edilen Resident Evil 8 oyunu ve isminin Resident Evil: VIIIage olacağıyla ilgili. Bir diğer iddia Resident Evil 4 Remake ile ilgili olacağı yönünde. Bu da olası olsa da oyunun 2022 yılında çıkacağı iddiaları göz önüne alınırsa ihtimali biraz düşük diyebiliriz.

Tabii bu duyuru tamamen Resident Evil Ambassador Program aboneleriyle ilgili de olabilir. Ancak yine de Resident Evil 8 ya da Resident Evil 4 Remake ihtimalleri de tamamen gözden çıkarılmamalı. Şu an için söyleyebileceğimiz son şey, Resident Evil hayranlarının gözleri takvimde olsun, 10 Haziran’da önemli bir duyuru da gelebilir.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top