Crew Dragon Astronotları, Bu Göreve Nasıl Seçildi Ve Nasıl Eğitildi?
Makale

Crew Dragon Astronotları, Bu Göreve Nasıl Seçildi Ve Nasıl Eğitildi?

SpaceX, bugün tarihinde bir ilki gerçekleştirerek uzaya NASA astronotları Bob Behnken ve Doug Hurley’yi gönderecek. Bu iki astronotu taşıyacak olan Crew Dragon aracı, 2011’de kapatılan Space Shuttle programından sonra ABD'den NASA astronotlarını taşıyan ilk uzay aracı olacak.

Behnken ve Hurley’nin bu uçuşu, ABD uzay uçuşlarında yeni bir tarihin başlangıcı olacak. NASA, bundan sonra astronotları uzaya gönderme işlemlerinde Rus fırlatma sistemlerini kullanamayacak ve ayrıca ilk kez iki astronot özel şirket tarafından geliştirilen bir uzay aracıyla uçuşlarını gerçekleştirecek.

crew dragon

Hurley, eylül ayında The Atlantic’e verdiği röportajda “Bob ve ben, birlikte seçildiğimiz için oldukça şanslıydık. Fırlatmaya yaklaştıkça geçtiğimiz seneki şeyler daha yoğun bir hâle gelmeye başladı. Dragon için işlerin büyük çoğunluğunun Kaliforniya’da yapılması sebebiyle zamanımızın çoğunu orada geçirdik” ifadelerini kullanmıştı.

Astronotlar, hazırlık sürecinde acil durum prosedürlerini ve Crew Dragon mekanizması eğitimini gerçekleştirdiler, yeni uzay giysilerini giydiler ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile tanıştılar. Peki, astronotlar nasıl seçildi ve nasıl hazırlandı?

bob behnken doug hurley

spacex crew dragon

crew dragon

elon musk spacex

space shuttle

bob behnken doug hurley

doug hurley

bob behnken

space shuttle

bob behnken uzay görevi

doug hurley space shuttle

space shuttle

soyuz

nasa crew dragon

bob behnken doug hurley egzersiz

bob behnken doug hurley

space shuttle columbia faciası

bob behnken doug hurley

crew dragon güvenlik çalışmaları

crew dragon kostüm prova
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top