DXOMARK, Telefonları Kamera Ve Ses Performanslarına Göre Sıralayan Yeni Listeler Yayınladı
Makale

DXOMARK, Telefonları Kamera Ve Ses Performanslarına Göre Sıralayan Yeni Listeler Yayınladı

Akıllı telefonları, lensleri ve kameraları özelliklerine göre değerlendiren ve güvenilir olmasıyla herkes tarafından kabul gören bir internet sitesi olan DXOMARK yeni bir değerlendirme yayınladı. Popüler akıllı telefonların kamera ve ses performanslarına göre sıralandığı listede bazı modeller özellikle göze çarptı.

10 seneyi aşkın süredir cihazların kamera ve ses yeteneklerini test eden DXOMARK’ın son zamanlarda çalıştığı ünlü uzmanlarla son derece dikkat çekici işlere imza atması dikkatlerden kaçmadı. Gelin yayınlanan listelere yakından göz atalım.

huawei p40 pro

Yeni yayınlanan listelerin normal zamanlarda DXOMARK’ın internet sitesinde yayınlanan geleneksel tablolardan farklı olarak daha bilgilendirici olduğu söylendi. Ana kamera için ayrılan 4 alt kategorinin hepsinde Huawei P40 Pro'nun başı çektiği görüldü. Yapılan karşılaştırmaların sonuçları şu şekilde:

Sıralamalardan da görüldüğü gibi piyasaya sürüldüğü günden bu yana hem kamerası hem de yüksek fiyatıyla günlerce konuşulan Huawei P40 Pro ağırlığını oldukça hissettiriyor. DXOMARK’ın yapacağı yeni listeler hem akıllı telefon meraklıları hem de yeni bir cihaz almak için araştırma yapan kişiler tarafından oldukça faydalı bulunuyor ve merakla bekleniyor. Şirketin koronavirüse karşı aldığı tedbirler kapsamında evden çalışmaya gittiği bilindiğinden bir kesim insan da bir süre yeni incelemelerin gelmeyeceğini düşünüyor. En doğru bilgiyi önümüzdeki günlerde yeni bir cihaz tanıtımından hemen sonra öğreneceğiz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top