Fortnite Karanlığa Gömüldü: Şimdi Ne Olacak?
Makale

Fortnite Karanlığa Gömüldü: Şimdi Ne Olacak?

Fortnite, Battle Royale türünün en popüler oyunları arasında yer alıyor. Oyun sık sık yeni sezonlara geçiyor ve oyunun çeşitli temaları oluyor. Her ayın bir teması bulunuyor ve tema geçişleri arasında birkaç saatlik boşluk kalıyor. 

Oyunda Season X yani 10. sezon, oldukça görkemli bir şekilde sona erdi. Twitch ve diğer yayın platformlarını zorlayacak kadar çok insan aynı anda yayınlarda oyunun sona erme anını izledi. Fortnite’ın bu kapanışının da 6 saat sürmesi bekleniyor.

fortnite

Bu noktada önemli olan şey ise Fortnite’ın hikayesinde giriş bölümünün sona ermesi oldu. Fortnite artık tamamen yeni bir haritaya geçiyor. Oyunun adı da Fortnite: Chapter 2 olarak adlandırılacak.

Oyunda çeşitli maceralar yaşadığımız harita, zamanda ve mekanda sıkışmış bir uzay adası benzeri bir yapıydı. Buradan sonunda kurtulduğumuzu düşünüyorduk ancak The Visitor’un aracı ve 6 diğer benzeri ayrılma anından sonra ne yazık ki geri dönmek ve uzay-zamanda bir noktada sıkıştı. Dusty Depot üzerinde havada donakalmış durumda olan oyun, yakın zamanda 11. sezonuyla geri dönecek.

fortnite

Geri dönüş esnasında harita tamamen yenilenmiş olacak. O zamana kadar oyunun ana menüsü bile parçalanmış durumda olacak. 

Fortnite’ın ne zaman geri geleceği konusunda bir açıklama bulunmuyor. Yine de Apex Legends ve PUBG gibi rakipleri ortalıkta cirit atarken Fortnite’ın çok uzun süre kapalı kalmayacağını ve geri gelirken de oldukça görkemli şekilde geri geleceğini varsaymak yanlış olmayacaktır. 
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Amanda Martines 5 days ago

Ex freegan sen.

Reply

Yorum Bırak

Scroll to Top