Fujifilm, Fotoğraf Makinelerini Webcam'e Dönüştüren Uygulamasını Yayınladı
Makale

Fujifilm, Fotoğraf Makinelerini Webcam'e Dönüştüren Uygulamasını Yayınladı

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok şirket evden çalışma modeline geçiş yaptı ve bu süreçte video konferans uygulamalarının kullanımı arttı. Fujifilm, bilgisayar veya telefonların kameralarından memnun olmayanlar için GFX ve X serisi kameraları dünyanın en pahalı webcam'lerine dönüştüren yeni bir uygulama yayınladı.

Salgının hala etkisini sürdürmesi nedeniyle insanlar artık evde kalmaya alıştı ve webcam satışları büyük oranda arttı. Ancak birçok fotoğrafçı, webcam satın almak yerine kendi ekipmanlarına yönelmeyi tercih etti. Fujifilm, bu nedenle profesyonel fotoğraf makinelerini webcam'e dönüştürmenizi sağlayan Fujifilm X Webcam adlı uygulamayı duyurdu.

Fujifilm'e göre kullanıcılar, yazılımı bilgisayarlarına kurup kameralarını USB kablosu ile bilgisayara bağlayarak bir webcam olarak kullanabilecek. Şirket, "Dijital kameralarımızın yerleşik web kameralarına göre gelişmiş kalitesi, Fujifilm'in benzersiz renk profilleri sunan Film Simülasyon modları gibi gelişmiş işlevlerinin yardımıyla web konferansınızı iyileştirecek." diyor.

Yazılım ne yazık ki şimdilik sadece Windows 10 bilgisayarlarda kullanılabiliyor ve Mac için destek sunmuyor. Eğer GFX ve X serisi kameralardan birine ve Windows 10 çalıştıran bir PC'ye sahipseniz, yazılımı buradan indirebilirsiniz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top