TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlGoogle Asistan, Çocuklara Masal Dinletecek Bir Özelliğe Kavuşuyor

24/11/2019
204


Sesli asistanların rekabetinde güçlü bir konumda bulunan Google Asistan, her geçen gün yeteneklerini daha da geliştiriyor. Google'ın Nest isimli ürününde de çalışan Google Asistan'ın bu seferki yeni yeteneği, daha çok çocuklu aileleri hedefliyor. Yeni özellik sayesinde ebeveynlerinden masal dinlemeyi seven çocuklar, ebeveynlerinden uzakta olsalar bile onların seslerinden masal dinlemeye devam edebilecekler.

My Storytime adı verilen bu yeni özellik, ebeveynlerin istedikleri zaman masal ve hikâye anlatımlarını kaydetmelerine imkân verecek. Böylece uzakta olsalar da çocuklar, istedikleri zaman onları yanında hissedebilecek. Özellikle askeri görevde olan, uzak ülkelerde çalışan ya da dönemsel seyahatlerde bulunan kişilerin çocukları, My Storytime adındaki özellik sayesinde özlemlerini kolayca giderebilecekler. 

Hikâyeleri uzaktan da kaydedebilmek için ayrı bir internet sitesi açan Google, hesaba giriş yapıldıktan sonra kullanıcıları kayıt ekranına yönlendiriyor ve böylece internet bağlı olan cihaza hikâyeler aktarılabiliyor. Kullanıcılar, masalların başına kendilerini tanımlayan özel bir konuşma da ekleyebiliyorlar. Bu sayede ebeveynler ve çocuk arasında gerçekte olan samimiyet Google Asistan'a taşınabiliyor.

Küçük yaştaki çocukların zihinsel ve duygusal gelişimine katkı koyacağı düşünülen bu özellik, boşanmış çiftlerin çocuklarının da diğer ebeveynden uzak kalmasının önüne geçebilir. Sistemin nasıl çalıştığına dair yukarıdaki videoya göz atabilirsiniz. Google'ın 'mutlu aileler' sloganıyla duyurduğu bu özelliğin, şu an Nest cihazının ülkemizde kullanımda olmaması sebebiyle kullanılamadığını ekleyelim.

Şirket, daha önce de yaptığı gibi bazı Nest özelliklerini Nest'in satışta olmadığı ülkelerde telefonlardaki Google Asistan'larda kullanıma sunabilir. Tabii bunu görebilmek için biraz daha zamana ihtiyacımız var.Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış