Google, Chrome'un Android'deki En Rahatsız Edici Sorunlarından Birini Çözdü
Makale

Google, Chrome'un Android'deki En Rahatsız Edici Sorunlarından Birini Çözdü

Google, internet tarayıcısı Google Chrome’a ekleyeceği yeni bir özelliği daha kullanıcıların testine sundu. Şirket, Chrome’un Mac, Windows, Linux, Chrome OS platformlarının ardından Android platformuna da 'Quieter notification permission prompts' (Daha sessiz bildirim izinleri) özelliğini ekledi.

Özellik, isminden de anlaşılacağı üzere bazı sitelere giriş yaptığımızda tarayıcıda beliren bildirimleri özelleştirmemize yarıyor. Chrome’un sunduğu ayarlar arasında 'Enabled', 'Enabled (heads-up notifications)', 'Enabled (mini-infobars)' ve özelliği isterseniz kapatmanız için 'Disabled' seçenekleri bulunuyor.

google chrome

'Enabled (heads-up notifications)' seçeneğini seçtiğinizde, ziyaret ettiğiniz sitenin size bildirim göndermek istediğini söyleyen bir pencere açılacak. Siz de bu pencereden bildirimleri engelleyebilecek ya da kabul edebileceksiniz. 'Enabled (mini-infobars)' seçeneğinde ise bildirim istekleri ekranın altında ufak bir mesaj olarak karşınıza çıkacak.

Google Chrome’un rahatsız edici bildirim izinlerinden kurtulmanızı sağlayan yeni özelliğini aktifleştirmek oldukça kolay. Aşağıdaki adımları takip ettiğiniz takdirde bildirim izinlerini nasıl görmek istediğinizi ayarlamanızı sağlayan seçeneklere ulaşabilirsiniz.

chrome bildirimleri

Google, Chrome tarayıcısını geliştirmeye ve kullanıcılarının şikâyetlerini dinlemeye devam ediyor. Şirket, son olarak tarayıcıya önceki sürümlerde yer alan ancak yeni sürümlerde kaldırılan 'Diğer sekmeleri kapat' özelliğini geri getirmişti. Bununla birlikte yeni ızgara düzeni üzerinde çalıştığı da haberimize konu olmuştu.

Google Chrome’un chrome://flags bağlantısı üzerinden şirket tarafından gerçekleştirilen testleri kendiniz deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sayfaya ulaşıp dilediğiniz seçeneği aktif duruma getirmek ve tarayıcınızı yeniden başlatmak.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top