Google Play Store, Uzun Süredir Beklenen Yeni 'Materyal Tasarımı'na Kavuştu
Makale

Google Play Store, Uzun Süredir Beklenen Yeni 'Materyal Tasarımı'na Kavuştu

Aylarca süren beklemeden ve birkaç geçici gösterimden sonra Play Store artık Materyal Teması’na kavuştu ve Android’de resmi olarak yayınlandı. Geçtiğimiz haftalarda birçok kullanıcıya süreli bir şekilde gösterilmiş tema, artık tüm Android telefonlarda mevcut duruma geldi. Şirket ayrıca temadaki önemli değişiklikleri de belirtti.

Tamamıyla yeniden revize edilmiş tasarım, Play Store’un ayda 2 milyar kullanıcıya ulaşmasıyla birlikte geldi. Materyal Teması’nın ve birkaç kullanıcıya dönük güncellemelerin en büyük amacı, "Çeşitli kullanıcı gruplarının uygulama keşfetmelerini ve erişilebilirliklerini geliştiren daha temiz, daha özel hissettiren bir Store yaratmak" olarak belirtildi.

google play store

Belirtilen son madde, Google’ın yuvarlak köşeli kare şeklindeki uygulama ikonlarından bahsediyor. Google, tüm geliştiricilerden uygulamalarının ikonlarının şekillerini bu şekilde ayarlamalarını istiyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top