Huawei, 5G Baz İstasyonlarında Kullanılacak Yeni Anten Teknolojisini Duyurdu
Makale

Huawei, 5G Baz İstasyonlarında Kullanılacak Yeni Anten Teknolojisini Duyurdu

Huawei, kısa süre önce CableFree isminde bir 5G anten teknolojisi tanıttı. Bu teknoloji, baz istasyonu için anten entegrasyonu, radyasyon verimliliği ve güç kapasitesi gibi konularda büyük çözümlelemeler yapıyor. Yavaş yavaş 5G çağına geçtiğimiz bu günlerde, Huawei’nin yeni CableFree teknolojisinin mevcut anten tasarımında oluşan darboğazı önlemesi bekleniyor. 

CableFree anteni, isminde açıklandığı gibi kablosuz bir teknolojiyle karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda anten entegrasyonu ve performansı artıran bazı özelliklere de sahip olan bu 5G destekli anten, özellikle yüksek frekans kapsama alanında 5G deneyiminin sürekliliği için önemli derecede rol oynuyor. Ayrıca, CableFree teknolojisi sayesinde anten radyasyon verimliliği yaklaşık yüzde 20 oranında artar. Bu durum aynı zamanda antenin kapsama alanını da artırıyor. 

Huawei, CableFree’nin diğer antenlere göre daha kolay kurulabilmesi için ağırlığını azaltıyor. 6 bantlı bir anten kullanan CableFree, bu sayede genel ağırlığını 10 kg kadar düşürerek 50 kg’a çekebiliyor. Bu sayede kurulum sırasında insan gücü yeterli olabiliyor ve maliyet düşmüş oluyor. 

Huawei Anten İş Birimi Başkanı Zyang Jiayi, “Antenler 5G ağları için çok önemlidir. Daha yüksek performans ve entegrasyon, 5G çağındaki anten inovasyonunun ana eğilimleridir. CableFree, anten tasarımlarında darboğazı kırarak önemli bir adım atıyor. Huawei, müşterilerine 5G döneminde verimli ve yüksek performanslı ağlar oluşturmalarına ve iş başarısı elde etmelerine yardımcı olmak adına, 5G hedef ağlarının gereksinimlerine göre yenilikler yapıyor” dedi. 

Ülkemizde özellikle deprem, bayram gibi dönemlerde pek çok operatörün sınıfta kaldığını ve anlamsız bir şekilde birbirlerine suç attıklarını görüyoruz. Bu suç atmalar yerine, alt yapıyı güçlendirip özellikle zor günlerde bizleri yarı yolda bırakmamalarını isteriz. 
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top