Huawei, OLED Ekranlı Giriş-Orta Seviye Telefonu Y8p'yi Duyurdu
Makale

Huawei, OLED Ekranlı Giriş-Orta Seviye Telefonu Y8p'yi Duyurdu

Çinli teknoloji devi Huawei, giriş ve orta seviyedeki rekabetten geri kalmamak için yeni modeller tanıtmaya devam ediyor. Bu konuda yeni bir adım adan şirket, sessiz sakin bir şekilde yeni akıllı telefonu Y8p'yi duyurdu.

Huawei'nin yeni akıllı telefonu Y8p, tasarımsal açıdan şirketin P Smart S modeline bir hayli benzerlik gösteriyor. 6.3 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan cihaz, ekran içi parmak izi okuyucu sensöre sahip ve tüketicilere FHD+ çözünürlük sunuyor. Huawei, yeni akıllı telefonunun OLED ekrana sahip olduğunu ifade ediyor. Tüm bunlara ek olarak Y8p'nin ekranında bulunan damla çentik, 16 MP ön kamera barındırıyor.

Huawei Y8p

Huawei Y8p'nin arka kısmına baktığımız zaman 3'lü bir kamera kurulumu olduğunu görüyoruz. Dikey olarak yerleştirilen bu kurulum sırasıyla; 48 MP çözünürlüğündeki ana kamera, 8 MP çözünürlüğündeki ultra geniş açılı kamera ve 2 MP çözünürlüğündeki derinlik sensörü sunuyor. Huawei, giriş-orta segment bir cihaz için iyi sayılabilecek bir kamera kurulumunu tercih etmiş durumda.

Huawei Y8p'nin içine baktığımızda bu telefonun Kirin 710F işlemciden güç aldığını görüyoruz. Bu güç, 6 GB RAM ve 128 GB da depolama alanı ile destekleniyor. microSD kart desteğine sahip olan telefon, 512 GB'ye kadar kartları destekliyor ve böylelikle de depolama sorununu ortadan kaldırıyor. Ayrıca bu akıllı telefonda 10 watt hızlı şarj desteği sunan 4.000 mAh batarya bulunuyor ve cihaz, EMUI 10.1'le çalışıyor.

Huawei Y8p

Huawei, Y8p'nin fiyatı hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı. Ayrıca cihazın Türkiye'de satışa çıkıp çıkmayacağı da bilinmiyor. Yine de Huawei Y8p, uygun fiyatlı olması halinde OLED ekranı ve ekrana gömülü parmak izi tarayıcısıyla tercih edilebilir bir model olabilir.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top