İçişleri Bakanlığı, Seyahat Kısıtlamasının Kaldırılması Hakkında Genelge Yayınladı
Makale

İçişleri Bakanlığı, Seyahat Kısıtlamasının Kaldırılması Hakkında Genelge Yayınladı

Geçtiğimiz perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüse karşı alınan önlemlerin yavaş yavaş kaldırılacağına işaret eden yeni açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 1 Haziran itibariyle kafe ve parklar gibi birçok yerin yeniden hizmete açılacağını duyurdu.

Aynı açıklamaları sırasında Cumhurbaşkanı, koronavirüsün ilk günlerinden beri sınırlandırılan şehirler arası ulaşım hakkında da açıklama yaptı. Erdoğan, yine 1 Haziran itibariyle şehirler arası ulaşımdaki kısıtlamaların kalkacağını söyledi. O açıklamaların ardından bugün, İçişleri Bakanlığı yeni bir genelge yayınladı.

seyahat kısıtlaması

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine ‘Şehir Giriş/Çıkış Seyahat Kısıtlaması’ konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre şehirle rarası toplu ulaşım araçları ile yapılacak yolculuklarda artık seyahat izin belgesi alma zorunluluğu olmayacak. Genelgede 14 il ile Zonguldak iline uygulanan seyahat kısıtlamasının 31 Mayıs Pazar saat 24.00’dan sonra sonlandırılması, şehirler arası toplu ulaşım araçlarıyla yapılacak seyahatlerde Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden kod alındıktan sonra biletlemelerin yapılması hususlarının değerlendirildiği belirtildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda;

Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilecek. Aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak , konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlem başlatılacak.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top