İkinci El Laptop (Dizüstü) Bilgisayar Nasıl Seçilir?
Makale

İkinci El Laptop (Dizüstü) Bilgisayar Nasıl Seçilir?

Akıllı telefonlarda olduğu gibi dizüstü bilgisayarlarda da ikinci el piyasanın daha aktif olması bizi hiç şaşırtmıyor. İkinci el laptop (dizüstü bilgisayar) almak belirli riskleri de beraberinde getiriyor. İkinci el laptop (dizüstü bilgisayar) alırken oluşan riskleri olabildiğince minimuma indirmek için hazırladığımız bu yazımızda, belli başlı dikkat etmeniz gereken unsurları derledik.

İkinci el laptop almak istiyorsanız, yalnızca teknik ve donanımsal özelliklerine bakmamalısınız. Ne için kullanacağınızı belirleyerek araştırma yapmak sonuca daha kolay ve ekonomik ulaşmanızı sağlayabilir.

Microsoft Surface

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki işletim sistemi her ne olursa olsun ikinci el laptop alacağınız platformun güvenilirliğine dikkat etmelisiniz. Eğer güvenilirliği konusunda bir şüpheniz yoksa dahi farklı platformlardan aynı modelin kaç paraya satıldığını kıyaslayarak piyasa hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

MacBook Pro

Bir MacBook almaya niyetlendiyseniz öncelikle beklentiniz oyun performansı olmamalı. Video editlemek, Photoshop kullanmak, blog yazmak, render almak ve tüm bunların yanı sıra macOS işletim sistemini deneyimlemek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Laptoplar

Eğer size sunulanların dışında bazı sorunlar ile karşılaşırsanız lakin bu sorunların kullanımınıza engel teşkil etmeyeceğini düşünüyorsanız pazarlık yapıp fiyatı düşürmekten çekinmeyin. İmkanınız varsa garantisi devam eden dizüstü bilgisayar almanız tüketici olarak size büyük bir avantaj sağlar. Garantisi devam etmiyorsa ücretsiz teknik destekten yararlanamayacağınız için tüm maddeleri eksiksiz yerine getirmeniz, olası sorunlardan mutlak ölçüde korunmanızı sağlayacaktır.

İkinci el bir dizüstü bilgisayar alırken neler yapılması gerektiğini sizler için derledik. Sizler de ikinci el laptop almak isteyen kişilere yorumlar kısmından tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Sakın unutmayın, fiyatları ederinden ucuz ürünler problemleri ile birlikte gelir.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top