İnsansız Hava Aracı Bayraktar AKINCI TİHA'nın Belgeseli YouTube'dan Yayınlanacak
Makale

İnsansız Hava Aracı Bayraktar AKINCI TİHA'nın Belgeseli YouTube'dan Yayınlanacak

Baykar tarafından geliştirilen Türkiye'nin taarruzi sınıftaki ilk insansız hava aracı Bayraktar AKINCI'nın geliştirme aşamaları, AKINCI adı verilen belgesel ile ilk kez görüntülenecek.

Baykar'ın açıklamasına göre, Bayraktar AKINCI TİHA'nın (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) geliştirme çalışmalarını konu edinen belgesel, Türkiye'nin savunma sanayiinde kritik bir eşiği daha aşmasını sağlayacak önemli projelerden birisi olacak.

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından belgeseli tanıtan iki fragmanı yayınladı.

Ramazan Bayramı'nın ilk günü olan 24 Mayıs Pazar günü saat 20.23'te Bayraktar AKINCI TİHA'nın kritik üretim safhaları ve geliştirme çalışmalarının anlatıldığı belgesel, Baykar'a ait "Baykar Tecnologies" adlı YouTube kanalında ilk kez yayınlanacak.

İstanbul'da bulunan Baykar Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri ile Bayraktar AKINCI TİHA'nın test faaliyetlerinin yürütüldüğü Çorlu Hava Meydan Komutanlığı'nda aylarca süren çekimlerin yönetmenliğini Altuğ Gültan ve Burak Aksoy yaptı.Yaklaşık 15 ayda tamamlanan belgesel projesi, Şubat 2019'da başlamıştı.

Belgesel, ilk uçuşunu 6 Aralık 2019'da gerçekleştiren Bayraktar AKINCI'nın, o zamana kadar olan zorlu ve yoğun çalışma döneminin yaşandığı son 6 aylık sürecini konu ediniyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top