Instagram Story İndirme Nasıl Yapılır? Instagram Hikaye İndirme Yöntemi
Makale

Instagram Story İndirme Nasıl Yapılır? Instagram Hikaye İndirme Yöntemi

Dünya çapında 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan popüler sosyal medya platformu Instagram’ın en sevilen özelliklerinden biri de 24 saat içinde ortadan kalkan story paylaşma özelliğidir. Kendi hesabınızdan paylaştığınız Instagram hikayelerine arşiv bölümünden ulaşabilir ve indirebilirsiniz. Diğer hesapların hikaye paylaşımları için uygulayabileceğiniz birkaç farklı Instagram story indirme yöntemi var.

Instagram story indirme işlemini masaüstünden ya da iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarınızdan yapabilirsiniz. Instagram story indirme işlemi için paylaştığı hikayeyi indirmek istediğiniz hesabın tüm kullanıcılara açık olması ya da sizin o hesabı takip ediyor olmanız gerekiyor. Sizin için farklı Instagram story indirme yöntemlerini listeledik.

instagram story indir

Bu noktada etik bir hatırlatma yapmakta yarar var. Kullanıcıların kişisel görüntülerini izin almadan asla kaydetmeyin ve başka yerlerde paylaşmayın. İzinsiz indirme ve paylaşma gibi durumların ileride hukuki yaptırımları olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. 

Story Reposter mobil uygulaması üzerinden Instagram hesaplarının story paylaşımlarını anonim olarak da izleyebilirsiniz. Uygulama aynı zamanda bir story düzenleme hizmeti de sunuyor. İndirdiğiniz hikayeleri yeniden paylaşırken farklı düzenlemeler yapabilirsiniz. 

instagram story indirme

instagram story indirme

Story Saver internet sitesi üzerinden kullanıcıların öne çıkan hikayelerini de görüntüleyebilir ve aynı adımları uygulayarak indirebilirsiniz. Instagram hikayelerini bilgisayarınıza indiriyorsanız mobil cihazlarınızda gördüğünüzden daha düşük bir görüntü kalitesiyle karşılaşabilirsiniz. 

instagram story indirme

Yukarıda anlattığımız yöntemleri uygulamak için iOS ya da Android işletim sistemine sahip cihazınıza ek bir mobil uygulama indirmeniz veya bir internet sitesi üzerinden bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Mobil cihazınızın kendi özelliklerini kullanarak Instagram hikayelerini kaydetmeniz de mümkün.

İlk ve en basit yöntem ekran görüntüsü almak. Kaydetmek istediğiniz Instagram story açıkken ekran görüntüsü alarak görüntüyü cihazınıza kaydedebilirsiniz. Sabit görüntüler için geçerli olan bu yöntemi uygularken hikayesini kaydettiğiniz kullanıcının adı ve “Mesaj gönder” butonu görünmemesi için ekran görüntüsü alırken hikayeyi bir parmağınızla sabit tutabilirsiniz. Hikaye sabitlendiği zaman ad ve buton görünmez olacaktır.

instagram story indirme

Instagram hikaye kaydetme işlemi için kullanabileceğiniz diğer bir yöntem de ekran kaydı almaktır. Özellikle boomerang ve video kaydı için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Ekran kaydetmeyi başlattıktan sonra kaydetmek istediğiniz Instagram hikayesini açarak bir ekran kaydı videosu oluşturursunuz. Daha sonra bu video üzerinde ufak düzenlemeler yaparak kaydetmek istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. 

Sizin için masaüstünde ya da iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarınızda kullanabileceğiniz Instagram story indirme yöntemlerini listeledik. Diğer kullanıcıların kişisel görüntülerini izin almadan asla kaydetmemeniz ve başka sosyal medya platformlarında paylaşmamanız gerektiğini unutmayın. 
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top