IOS 13.5 Jailbreakin Kısa Bir Süre Sonra Yayınlanacağı Duyuruldu
Makale

IOS 13.5 Jailbreakin Kısa Bir Süre Sonra Yayınlanacağı Duyuruldu

ABD merkezli teknoloji devi Apple, dün itibarıyla akıllı telefon ve tablet müşterilerini memnun edecek bir gelişmeye imza attı. Şirket, iPhone sahipleri tarafından kullanılan iOS ve iPad sahipleri tarafından kullanılan iPadOS isimli işletim sistemlerini güncelleyerek yeni sürümleri kullanıcıların hizmetine sundu. Kullanıcılar artık, iOS 13.5 ve iPadOS 13.5'in tüm yeni özelliklerini kullanabiliyorlar.

Kullanıcılar henüz, iOS 13.5 ve iPadOS 13.5'in tüm yeniliklerini keşfetme imkanı bile bulamamışlarken beklenmedik bir gelişme yaşandı. iOS işletim sistemini kırarak popüler bir hal alan Unc0ver, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla iOS 13.5 jailbreakin çok yakında imzalı bir iOS sürümü kullanan tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenebileceğini açıkladı. 

Uncover

Bağımsız geliştiriciler, iOS sürümleri üzerinde işletim sisteminin sınırlarını aşmayı sağlayacak bir hata arıyorlar ve ardından da bu hatadan faydalanarak işletim sisteminin kullanıcıları sınırlayan tüm kilitlerini ortadan kaldırıyorlar. Tüm bu işlemlere jailbreak deniyor ve az ama öz bir iPhone kullanıcı kitlesi bu işlemi uygulamaktan fazlasıyla keyif alıyor. Şimdiyse Unc0ver, iOS 13.5'te bulunan bir 0 gün açığıyla iOS 13.5 için jailbreak oluşturmayı başardı.

Unc0ver tarafından yapılan açıklamalara göre iOS 13.5'in jailbreak sürümünü kullanmak isteyen tüketicilere sunulan tek şart, imzalı bir iOS sürümü kullanılması. Yani eğer kullandığınız iOS sürümünü iTunes ya da benzeri kaynaklar üzerinden indirilip bilgisayar aracılığıyla kurabiliyorsanız, iOS 13.5'in jailbreakini de kullanabileceksiniz. 

iPhone

Unc0ver tarafından yapılan açıklamalarda jailbreakli sürümün ne zaman yayınlanacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak görünüşe bakılırsa geliştirici ekip, iPhone'ların zincirini kıracak jailbreak sürümünü vakit kaybetmeden piyasaya sürecek. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandığında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top