IP Değiştirme Nasıl Yapılır?
Makale

IP Değiştirme Nasıl Yapılır?

IP adresi ya da Türkçe açılımıyla İnternet Protokol adresi, ağlara bağlı cihazların, birbirleriyle veri transferi yapmak için kullandıkları adrestir. Aynı ağlardaki cihazlara verilen IP adresine dahili IP adresi denirken, müşterisi olduğunuz internet servis sağlayıcılarının arabirim oluşturmak için kullandığı harici IP adresi denir.

Windows, Android ve iOS için IP değiştirme nasıl yapılır, IP Değiştirme programları nelerdir sorularının yanıtını verdik. Bu başlıkta sizlere farklı cihazlarda nasıl IP değiştirilir konusunda yardımcı olacak bir yazı kaleme aldık.

Bazen geçersiz bir IP adresi, bazen bilgisayarımızın bize yönelttiği ve cihazdaki başka aletlerle çakışan yanlış bir IP adresi, bazen de yeni bir ev ağını yeniden yapılandırmak için PC’miz ya da diğer elektronik cihazlarımızın IP adreslerini değiştirmek durumunda kalabiliriz. Bu gibi durumlarda yapmamız gereken en doğru şey, IP adresimizi değiştirerek ağ ile ilgili problemimizi gidermek.

Windows cihazlarda uyguladığımız bu işlemlerin ardından IP adresinizi değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra çeşitli VPN programları, Firefox ve Google Chrome gibi tarayıcılarınız için HTTP Proxy yöntemiyle değiştirebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra Android cihazınızdaki IP ayarlarınız istediğiniz şekilde değiştirebileceksiniz. Android cihazınızda IP adresinizi rastgele değiştirmek için ise telefonunuzun Uçuş Modu özelliğini açıp kapatarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone cihazlarınızda da yukarıdaki işlemleri uygulayarak manuel şekilde IP değiştirebileceğiniz gibi, rastgele IP değiştirmek isteyenler için, tıpkı Android cihazlada bahsettiğimiz Uçuş Modu özelliğini açıp kapamak yeterli olacaktır.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top