IPhone 13'ün Tüm Kamera Özelliklerinin Sızdırıldığı İddia Edildi
Makale

IPhone 13'ün Tüm Kamera Özelliklerinin Sızdırıldığı İddia Edildi

Apple hayranları bir süredir, yaklaşmakta olan iPhone 12 ile ilgili yeni detayları bekliyorlar. Apple, bugüne kadar yeni telefonuyla ilgili hiçbir açıklama yapmadı ve bilgilerimiz daha çok şirkete yakın kaynakların sızıntılarından ibaret. Şimdi ise Apple'ın iPhone modelleri ile ilgili yeni bir sızıntı yaşandı ancak bu sızıntı iPhone 12 değil, önümüzdeki yıl sonbahar aylarında çıkması beklenen "iPhone 13" ile ilgili.

Yeni iPhone modelleri ile ilgili dikkat çeken paylaşımlarda bulunan Fudge isimli bir hesap, Apple'ın önümüzdeki yıl duyuracağı amiral gemisi iPhone modellerinin kamera özelliklerini paylaştı. Sızdırdığı bilgilerin henüz çok yeni olduğunu ve şirketin ilerleyen dönemlerde bu kamera kurulumunu değiştirebileceğini söyleyen hesap, Apple'ın iPhone 13'te çok güçlü kameralar kullanacağını vurguluyor.

iPhone 13

Paylaşılan görsele göre Apple, iPhone 13'te kare kamera kurulumu kullanmaya devam edecek. Kurulumda yer alacak beşinci sensör ise kare şeklindeki kamera modülünün hemen altında yer alacak. Twitter hesabına göre iPhone 13'ün kamera özellikleri şu şekilde olacak;

iPhone 13

Bu yıl tanıtılacak iPhone 12'nin kamera özellikleriyle ilgili bazı bilgiler sızdırılmış durumda. Bugüne kadar sızdırılan bilgilerin en dikkat çekici olanı ise iPhone 12'nin LiDAR ile geleceği oldu. Ayrıca yeni modellerde 64 MP geniş açılı kamera olacağı ve 3x optik yakınlaştırma sunan bir telefoto kamera ile geleceği de belirtiliyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top