Kargoda Sağlamlık Testine Maruz Kalan IPhone 11'in Yürek Burkan Görüntüleri
Makale

Kargoda Sağlamlık Testine Maruz Kalan IPhone 11'in Yürek Burkan Görüntüleri

Dijital çağa geçiş yapmamızla birlikte internet bağlantısı olan herhangi bir cihazla internet üzerinden alışveriş yapabilir olduk ancak biz alışverişi yapıp ödemeyi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirsek de ürünlerimiz direkt elimize ulaşmıyor, kargo şirketleri sayesinde evimize ya da iş yerimize kadar geliyor.

Kargo şirketleri hayatımızda büyük kolaylıklar sağlasa da maalesef zaman zaman kötü örneklerin de adresi olabiliyor. Son olarak Twitter’da Yılmaz Tekbıyık isimli bir kullanıcı, internetten sipariş ettiği yeni iPhone akıllı telefonunu eline aldığında büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

iphone 11 kargo

İnternet üzerinden iPhone siparişi veren Yılmaz Tekbıyık, kargo paketini açtığında cihazın kutusunun ezilmiş, içindeki cihazın da tuz buz olmuş olduğunu gördü. Tekbıyık, bu görüntüleri Twitter üzerinden paylaşarak cihazı kendisine getiren kargo şirketlerinin bu olaydan sorumlu olduğunu iddia etti.

Tekbıyık, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımı daha fazla kişinin görmesini sağlamak için görüntüleri görenlerden paylaşımı retweet etmelerini istedi. Tekbıyık'ın bu isteği yaklaşık 1.200 kişi tarafından yerine getirilirken paylaşım, 5.900 kişi tarafından beğenildi. Birçok kullanıcı da Tekbıyık'ın gönderisinin altında kargo şirketleriyle ilgili şikâyetlerini paylaştı.

iphone 11 kargo

Yılmaz Tekbıyık’ın yaşadığı sorunun asıl kaynağının kargo şirketlerinin olup olmadığı henüz kesin değil ancak bu tür olayların önüne geçmek için internetten alışveriş yapan her kullanıcının bilmesi gereken bir önlem bulunuyor. İnternetten her ne sipariş ederseniz edin kargoyu teslim eden kişi kapınızı çaldığında kargoyu teslim alıp kapıyı kapamadan önce kargonun durumunu görevliyle birlikte kontrol etmelisiniz.

Kargo kutusunun içinde sipariş ettiğiniz herhangi bir şeyin zarar aldığını gördüyseniz, kargo görevlisine tutanak tutturmalısınız. Bu işlemi yapmazsanız ve kargonuzun paketini açtığınızda hasarlı bir ürünle karşılaşırsanız, bu hatayı kargo şirketinin yaptığını kanıtlayamazsınız. Kargo görevlisi kontrol talebinizi reddederse kendisine bulunduğu kargo firmalarının cevapladığı soruları ve kuralları hatırlatabilirsiniz. Ayrıca kontrol öncesi imza alınıp alınmayacağı, kargo şirketlerinin kurallarına göre değişmektedir.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top