Kendine Hayran Bıraktıran 5.4 İnçlik IPhone 12 Konsepti (Video)
Makale

Kendine Hayran Bıraktıran 5.4 İnçlik IPhone 12 Konsepti (Video)

ABD merkezli teknoloji devi Apple, kısa bir süre önce yeni akıllı telefonu iPhone SE'yi duyurdu. Önümüzdeki aylarda ise Apple'ın yeni amiral gemisi telefonları iPhone 12 Serisi ile karşılaşacağız. Apple'ın yeni nesil iPhone'larından birinin 5,4 inç ekranlı olacağı iddia ediliyor ve şimdi bu modelle ilgili bir konsept tasarım oluşturuldu.

Bugüne kadar ortaya atılan iddialar, iPhone 12 serisinin 4 farklı varyantının olacağını ortaya koyuyordu. Bu varyantladan en küçüğü 5.4 inç büyüklüğünde ekran ile tanıtılacak. iPhone SE'ye göre ciddi anlamda büyük, Pro modellere göre ise küçük ekranlı kalacak bu model, kompakt tasarım anlayışının bir devamı niteliğinde olacak.

iPhone 12

Tasarımcılara göre 5.4 inçlik iPhone 12 konsepti, bir OLED ekrana sahip ve Apple'ın geleneksel çentik yapısını minimalize ediyor. Ayrıca bu konsept tasarımda çerçeveler de mümkün olduğunda ince tutulmuş.

5.4 inç büyüklüğündeki iPhone 12 modelinin, serideki "Lite sürüm" olacağı düşünülüyor. Bu bağlamda 4 GB RAM ile gelmesi beklenen akıllı telefonun 649 dolardan başlayan bir fiyata sahip olacağı iddia ediliyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top