Konami, Castlevania’nın İkonik Oyun Müziklerini Spotify’a Ekledi
Makale

Konami, Castlevania’nın İkonik Oyun Müziklerini Spotify’a Ekledi

Konami'nin Japon video oyun serisi Castlevania, video oyunları tarihindeki en ikonik müziklerle karşımıza çıkmıştı. Konami, bu müziklerin bir koleksiyon hâline getirilmesi ve bir arada dinlenebilmesi için Spotify hesabı açtı. Castlevania aslında Konami’nin meşhur bir oyun serisi olsa da Netflix, oyunu animeye uyarlamak için hakları satın aldı. Yapımın ilk sezonu 2017 yılında yayınlanmıştı. Sonrasında da oldukça popüler oldu.

Castlevania serisi, dört bölümlük bir mini diziyle başlamıştı. Daha sonra izleyicilerden gelen yoğun ilgi, platformu daha uzun bir ikinci sezon yapmaya itti. İkinci sezonda bölüm sayısı iki katına çıksa da izleyiciler seriye pek de doyamamıştı. Dizinin üçüncü sezonuysa 10 bölüm olarak yayınlandı. Bu da Castlevania’nın artık standart bir Netflix dizisi olarak ele alınmaya başlandığını gösteriyor. Şimdilerdeyse dizinin dördüncü sezonu bekleniyor.

Konami Europe, bugün resmi Twitter hesabından “Oyunlarımızın müziklerini ne kadar çok sevdiğinizi biliyoruz, bu yüzden hepsini tek bir yere koyduk. Konami Europe @Spotify hesabıyla tanışın! Biz yeni çalma listeleri ve eski favorileri eklerken siz de bizi güncel tutmak için takipte kalın, önce #Castlevania ile başlıyoruz” açıklamasında bulundu. Şu ana kadar, Spotify hesabından sadece Castlevania müzikleri eklendi.

Castlevania

Konami, çalma listelerine gelecekte video oyunu müzikleri eklemeye devam edecek gibi görünüyor ancak yeni oyunların eklenip eklenmeyeceği bilinmiyor.  
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top