Koronavirüs, Hastalığı Atlatsanız Dahi Vücudunuzda Antikor Üretmeye Devam Ediyor
Makale

Koronavirüs, Hastalığı Atlatsanız Dahi Vücudunuzda Antikor Üretmeye Devam Ediyor

Bildiğiniz üzere koronavirüs pandemisi dünyayı etkisi altına almaya başladığından beri bu virüsten en çok etkilenen ülkelerden biri Avrupa’da bulunan Fransa oldu. Durum böyle olunca, ülkede meydana gelen aşırı vaka ve ölüm sayılarının da etkisiyle ülkenin bilim insanları ve araştırmacıları harekete geçti.  

Fransa’da bulunan ve biyoloji, mikro-organizmalar, hastalıklar ile aşılar üzerine araştırma ve çalışmalar gerçekleştiren Pastör Enstitüsü bünyesinde çalışan bilim insanları, koronavirüs hastalığını hafif atlatsanız dahi virüsün vücudunuzda antikor üretimi sağlayarak bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağladığını ortaya çıkardı.  

Fransa’nın doğu bölgesinde bulunan iki farklı hastanedeki koronavirüs hastalığını hafif atlatan toplam 160 hastane çalışanından kan örneği alan araştırmacılar, yaptıkları testler sonucu hastalığı hafif atlatan 160 kişinin neredeyse tamamının koronavirüs belirtileri taşıdıktan sonraki iki hafta içerisinde virüse karşı antikor geliştirmeye başladıkları sonucunu elde ettiler.  

Vücudumuza giren virüsleri etkisiz hale getiren antikorlar, virüse yakalandıktan ve virüsü atlattıktan sonra vücudunuzda daha hızlı bir şekilde artmaya başlıyor fakat bu durumun koronavirüs salgını için de geçerli olup olmadığı henüz bilinmiyor. İlginç bir şekilde koronavirüsü hafif olarak atlatan kişiler üzerinde yapılan incelemelerde bu kişilerdeki antikor seviyeleri son derece düşük çıkıyor. Koronavirüs salgını ve salgının atlatılması sonrasında vücutta meydana gelen antikor sayısı değişikliğine dair çalışmalar ise birçok ülkede devam ediyor. Umarız en kısa zamanda yapılan testler ve araştırmalar sonucunda ortaya çıkacak olan güvenilir bilgiler ışığında koronavirüs salgınına yönelik bir çözüm bulunur. 

 
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top