Koronavirüs Testi Negatif Çıkan Kafalar'ın 14 Günlük Karantinası Sona Erdi
Makale

Koronavirüs Testi Negatif Çıkan Kafalar'ın 14 Günlük Karantinası Sona Erdi

Koronavirüs salgını başladığından beri Türk vatandaşları, yurtdışından ciddi tedbirlerle ülkeye geri getiriliyor. Ülkeye dönen vatandaşlar, koronavirüs önlemleri dolayısıyla belirlenen merkezlerde 14 gün boyunca karantinada kalıyorlar. 

Yurtdışından gelerek 14 gün karantinada kalanlar arasında ünlü YouTube kanalı Kafalar’ın üyeleri Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin de bulunuyordu. Koronavirüs salgını öncesinde bir proje için Brezilya’ya giden YouTuber’lar, salgının başlamasıyla birlikte uluslararası uçuşlar iptal edilince Türkiye’ye dönememişlerdi. 

Kafalar karantina

Kafalar'ın üyeleri, koronavirüs salgını nedeniyle Brezilya’da kalan 145 Türk vatandaşıyla beraber iki hafta önce Türkiye’ye getirilmişlerdi. YouTuber’lar Türkiye getirildikten sonra ise Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde 14 gün karantinaya alınmışlardı.14 günlük karantina süresinin bugün sona ermesi ve grup üyelerinin koronavirüs testlerinin negatif çıkması üzerine Kafalar üyeleri, bugün evlerine dönmek için karantina merkezinden ayrıldılar. 

Kafalar karantina

14 günlük karantina sürelerinin tamamlayarak karantina merkezinden ayrılan Kafalar üyeleri, bir basın açıklaması da gerçekleştirdi. Grup üyelerinden Fatih Yasin, 14 gün boyunca tahsis edilen yurtta kaldıklarını, yurtta kaldıkları süre boyunca kendilerine özverili ve iyi davranıldığını söyledi. Testlerinin negatif çıktığını açıklayan Yasin, evlerine döneceklerini ve bir hafta dinlendikten sonra projeleri için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 

Kafalar’ın diğer üyesi Bilal Hancı ise karantinanın çok sıkıcı geçmediğini, yoğun bir iş temposundan sonra kafalarını dinlediklerini söyledi. Hancı, Brezilya’dan gelmelerini sağlayan yetkililerde dahil olmak üzere süreçte rol alan herkese teşekkür ettiğini söyledi. 
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top