Kullanıcı Deneyimini İyileştiren Microsoft Edge 83 Yayınlandı
Makale

Kullanıcı Deneyimini İyileştiren Microsoft Edge 83 Yayınlandı

Microsoft, Chromium tabanlı Edge tarayıcısının kararlı sürümü için yeni güncellemesini yayınladı. Microsoft Edge 83 olarak yayınlanan yeni sürüm, genel olarak kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor. Microsoft Edge'in yeni 83.0.478.37 sürümü, cihazlar arasında Uzantılar senkronizasyonu, Microsoft Defender için akıllı ekran geliştirmeleri, belirli çerezleri kapatma gibi yeni özelliklerle birlikte geliyor.

Microsoft Edge 83 ile birlikte tarayıcı güncellemeleri artık kademeli olarak sunulacak. Microsoft Edge güncelleştirmeleri artık birkaç günlük süreçte kullanıcılara ulaşacak. Bu yenilik, kullanıcıların güncellemeyle gelen olası hatalardan korunmasını sağlayacak. Kullanıcılar bundan sonraki süreçte kesintisiz olarak otomatik güncellemeler almaya devam edecek. Edge tarayıcısında otomatik güncellemeleri almayan kullanıcılar bu değişiklikten etkilenmeyecek.

microsoft edge defender smart screen

Microsoft Defender SmartScreen hizmetinde, sayfaların yüklenmesi sırasında yönlendirdiği kötü amaçlı sitelere karşı gelişmiş koruma ve kötü amaçlı siteleri Microsoft Defender SmartScreen güvenlik sayfası ile değiştiren üst düzey çerçeve engelleme gibi çeşitli iyileştirmeler yapıldı. Üst düzey çerçeve engelleme, kötü amaçlı siteden gelen ses ve diğer medyaların oynatılmasını önleyerek daha kolay ve daha az kafa karıştırıcı bir deneyim sunuyor.

microsoft edge koleksiyonlar

Artık bir koleksiyonu açmadan öğe eklemek için sürükle-bırak özelliğini kullanabileceksiniz. Ayrıca sürükleme ve bırakma işlemi sırasında, koleksiyon listesinden öğeyi koymak istediğiniz konumu da seçebileceksiniz. Bir koleksiyona tek seferde bir öğe eklemek yerine birden çok öğe ekleyebileceksiniz. Birden çok öğe eklemek için öğeleri seçip bir koleksiyona sürüklemek yeterli olacak.

micrsoft edge uzantıları senkronize etme

Microsoft Edge'de artık uzantılarınızı tüm cihazlarınızda senkronize edebileceksiniz. Hem Microsoft hem de Chrome Mağazası'ndaki uzantılar Microsoft Edge ile senkronize edilebilecek. Bu özelliği kullanmak için menü çubuğuna (…) tıklayıp, Ayarlar'ı seçin. Senkronizasyon seçeneklerini görmek için profilinizin altındaki Eşitle'ye tıklayın. Eşitle sekmesinin altında, Uzantıları etkinleştirmek için seçim düğmesi göreceksiniz.

Microsoft Edge'in 83.0.478.37 sürümü daha çok özellik iyileştirmelere odaklanıyor ve kullanıcılara daha gelişmiş bir deneyim sunmayı hedefliyor. Güncelleme notlarının tamamına buradan erişebilirsiniz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top