TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlKullanıcılar Tarafından Üretilen Instagram Filtreleri, Uygulamaya Eklendi

13/08/2019
291


Sosyal medya platformları arasında günümüz yaşantısında en çok kullanılanlar arasında olan Instagram, yeni özelliklerini kullanıcılarına sunmaya devam ediyor.

Bir değişiklik yapacağı zaman genelde radikal kararlarla karşımıza çıkan ve uzun süre boyunca gündemden düşmeyen Instagram, yapay zekasıyla olan iş birliğini daha da ileriye taşımayı planlıyor.

instagram effects

Sosyal medya uygulaması Instagram'ın içerisinde bulunan kamera uzun süredir yapay zekayı destekliyordu. Yapay zeka destekli filtreleri kullanmak isteyen kişilerin Instagram kamerasını açtıktan sonra ekranın sağ alt kısmında bulunan emojiye tıklamaları da yeterli idi.

Bir süredir kamera uygulaması için özel filtreler üreten Instagram, filtrelerin az sayıda olmaları ve uzun süre boyunca güncellenmemeleri sebebiyle kullanıcılarından olumsuz geri dönütler toplamıştı. Filtre çeşitliliğini artırmak isteyen uygulama artık çok daha fazla filtreye sahip.

instagram efekt

Instagram'ın kamerasında bulunduğu gibi yine benzer yapay zekalı ifadeleri kendileri üreten kullanıcı kitlesi için ABD merkezli şirket önemli bir adım attı. Kullanıcılar tarafından üretilen filtreler artık diğer kullanıcılar tarafından da kolayca erişilebilir hâle geldi.

Instagram topluluğu tarafından oluşturulan yeni filtreleri deneyebilmek için ise tek yapmanız gereken Instagram kamerasının sağ alt tarafında bulunan emoji ifadesine tıklayıp listenin sonuna kadar ekranı kaydırmak. Burada "Browse Effects (Efektleri Keşfet)" seçeneğini göreceksiniz.

instagram efekt

"Efektleri Keşfet" butonu ile diğer kullanıcılar tarafından üretilen yaratıcı filtreleri deneyebilir ve ortaya çok daha başarılı çalışmalar çıkarmaya hemen başlayabilirsiniz.

Instagram'ın şu an için test aşamasında olan özelliği henüz cihazınıza ulaşmamış olabilir. Yeni özelliklerini sınırlı sayıda kullanıcı için kullanıma açan Instagram'ın bu özelliğinin beğenilmesi ile tüm kullanıcılara yayınlayacağı tahmin ediliyor. Bu doğrultuda sabırlı olmakta ve Instagram'ın adım atmasını beklemekte fayda var.Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış