Lenovo'nun Kablosuz Kulaklığı Trackpods'un Fiyatı Ortaya Çıktı
Makale

Lenovo'nun Kablosuz Kulaklığı Trackpods'un Fiyatı Ortaya Çıktı

Teknolojinin gelişmesiyle beraber, kulaklık sektöründe köklü değişimler baş gösterdi. Günümüzde en sık kullanılan teknolojik cihazlardan biri olan kulaklıklar, geçmişte genellikle kabloluyken şimdi kablosuz hâle geldi. Bu bağlamda kulaklık üreticileri de, odaklarını kablosuz kulaklıklara çevirmiş durumda. Kablosuz kulaklık furyasına katılan son isim de Çinli teknoloji devi Lenovo oldu.

Birçok şirket kablosuz kulaklık üretmeye karar verirken, bunlardan biri de Lenovo oldu. Çinli üretici, Lenovo Trackpods olarak adlandırdığı cihazını deri kapla birlikte kullanıcılara sunuyor. Ergonomik şekilde tasarlanan bu kulak içi kulaklıklar, herhangi bir kabloya bağlı kalmadan müzik deneyiminizi bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı oluyor. 

Qualcomm CS3 3020 tarafından güçlendirilen cihaz, daha iyi ve dolgun ses kalitesini kullanıcılara sunmayı hedefliyor. Trackpods'un, Bluetooth 5.0 desteği de bulunuyor. Bunlarla birlikte Lenovo, cihazın daha dayanıklı hâle gelmesi ve zor ortam koşullarında çalışabilmesi adına cihazı IPX7 sertifikasını alacak şekilde tasarlamış. Yani, Trackpods'un yapısı suya karşı dayanıklı bir durumda.

Cihazla birlikte gelen deri kap, USB-C aracılığıyla hızlı şarj destekliyor ve 15 dakikalık şarjla 2 saate kadar kullanım sağlıyor. Trackpods'un da herhangi bir şarj desteği almadan 6 saate kadar kesintisiz çalma sunduğunu göz önüne alırsak, kapla birlikte bu sürenin 33 saate kadar çıkması bekleniyor. Görünen o ki, Trackpods kullanıcılarının yüzünü şarj konusunda kara çıkarmayacak.

Lenovo Trackpods, şu anda bazı ülkelerde 79 dolardan (vergiler hariç 530 lira) satışa çıkmış durumda. Ülkemizde henüz piyasaya sürülmeyen cihazın, gelip gelmeyeceğiyse merak konusu. Yeni bilgiler ortaya çıktığında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top