Microsoft Teams, Google Play Store İndirme Sayısında Slack'e Fark Attı
Makale

Microsoft Teams, Google Play Store İndirme Sayısında Slack'e Fark Attı

Birçok iş yeri çalışanı işe gitmek yerine evden bilgisayarla çalışmayı tercih ediyor. Bununla birlikte, tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını da birçok insanı evden çalışmak zorunda bıraktı. Durum bu şekilde olunca da ofis uygulamaları çok sık kullanılmaya başlandı. Bir süredir devam eden Microsoft Teams ve Slack rekabeti de bu şekilde yeniden alevlendi.

En çok kullanılan ofis uygulamaları olan Slack ve Microsoft Teams, koronavirüs salgını sürecinde kullanıcıları sayılarını bir hayli arttırdı. Microsoft'un başarılı ofis uygulaması Microsoft Teams, son yayınlanan finansal raporlara göre 40 milyon olan kullanıcı sayısını 75 milyona çıkarmayı başardı. Satya Nadella tarafından yayınlanan son çeyrek raporları, koronavirüsün Microsoft'a olan olumlu etkisini açıkça gözler önüne seriyor.

Slack ve Teams

Slack ise geçtiğimiz yılın ekim ayından beri kullanıcı verilerini güncellemiş değil. Son yapılan açıklamada şirketin salgın öncesinde günlük 12 milyon aktif kullanıcısı bulunuyordu. Koronavirüs sırasında Slack'in yüzde 350 kadar büyüme gösterdiği söyleniyordu ancak Slack koronavirüs salgınında çok fazla istediğini elde edemedi. Bunun temel nedeni ise, Slack'te görüntülü konuşma özelliğinin bulunmaması diyebiliriz.

Slack ve Teams

Slack CEO'su Stewart Butterfield konuyla ilgi yaptığı açıklamalarda, Teams'in yalnızca Microsoft 365 ile birlikte kullanıldığını belirtti. Butterfield, kendi kullanıcılarının büyük bir kısmının mobil kullanıcısı olduğunu ve bu alanda Teams'ten çok daha yüksek kullanım oranlarına sahip olduklarını da aktardı. Google Play Store indirmeleri göz önüne alındığında ise Butterfield'ın söylediklerinin doğru olmadığı anlaşıldı.

Slack CEO'su mobil alanda daha fazla kullanıcıları olduğunu belirtse de, rakamlar aynı şeyi söylemiyor. Microsoft Teams'in 50 milyondan fazla indirmesi bulunurken aynı sayı Slack için sadece 10 milyon. Ayrıca Teams'in puanının Slack'e göre daha fazla olması da göze çarpıyor. 
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top