NBA Oyuncusu, Bir Sonraki Takımını Belirlemek İçin GoFundMe Kampanyası Başlattı
Makale

NBA Oyuncusu, Bir Sonraki Takımını Belirlemek İçin GoFundMe Kampanyası Başlattı

NBA tarihi birbirinden ilginç oyuncularla doludur. Dennis Rodman, Allen Iverson, Chris Andersen gibi isimler oyunun ilginç oyuncuları denince akla ilk gelenler arasında yer alıyor. Brooklyn Nets oyun kurucusu Spencer Dinwiddie onlardan biri değil ancak ligin geleceğinde bir fark yaratabilir. 

dinwiddie

Spencer Dinwiddie, bir sonraki takımını taraftarların seçmesini istiyor. Bunun için de daha önce hiç denenmemiş bir şeyi yapmaya karar veren oyuncu, bir GoFundMe kampanyası başlattı. Kampanyada 2625.8 bitcoin toplama hedefi koyan oyuncu, bu hedefe ulaşılması durumunda hayranların seçtiği takımla 1 yıllık sözleşme imzalayacak.

Önümüzdeki yaz serbest kalacak olan oyuncu, bu sezon çok da gösterişli bir oyun oynamamasına rağmen 64 maçta ortalama 31.2 dakika sahada kalarak 20.6 sayı, 3.5 ribaund ve 6.8 asist ortalaması tutturdu. Kampanya konusunda da Twitter’dan açıklama yapan oyuncu, ”Ayakkabı şirketleri ve sponsorlar her zaman kararları etkiler. Benim/bizim en büyük sponsorumuz her zaman taraftarlar olacak. Bu yüzden hepimiz karantinadayken bununla biraz eğlenmek istiyorum. Umarım hiçbir takım sahibi veya personeli katılmaz da bu türünün tek örneği kampanyaya uygunsuz davranış olmaz.” ifadelerini kullandı.

dinwiddie

Öte yandan bu hedefe ulaşılamaması durumunda Nets guardı parayı hayır kurumlarına bağışlayacağını ifade etti. NBA’in “kazandığı parayı girişimcilik için kullanan” oyuncularından olan Dinwiddie, bu kampanyanın amacının da para kazanmak olduğunu söylüyor. 

Oyuncuların seçimlerini daha “demokratik” bir hale getirmek istediğini ve insanların da bu durumu fark etmesini sağlamak istediğini söyleyen oyuncu, daha önce de NBA kontratlarından şikayetçi olmuştu. Dinwiddie, bir oyuncunun sözleşmede yalnızca süreyi belirleyebildiğinden şikayetçiydi. 

Dinwiddie’nin başlattığı kampanyaya buradan ulaşabilirsiniz. Sizce oyuncu hangi takıma gitmeli? Benzer bir kampanyayı bir futbolcu yapacak olsa hangisi yapsın isterdiniz?
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top